Zavrieť

Porady

Dobropis a dohoda o započítaní pohľadávok

Pred asi dvoma mesiacmi som poslala jednému nášmu obchodnému partnerovi dobropis na určitú sumu a včera som dostala od neho Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok a záväzkov na podpis. Čo mám s tým teraz robiť? Podľa mňa tá Dohoda je neopodstatnená, predsa dobropis je daňový doklad.
....?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak budete súhlasiť so zápočtom,pošlete mu podpísaný a potvrdený zápočet,na základe zápočtu zaúčtuješ úhradu dobropisu a záväzku.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    heike Pozri príspevok
    Podľa mňa tá Dohoda je neopodstatnená, predsa dobropis je daňový doklad.
    ....?
    veď dobropis je daňový doklad...to je v poriadku....a dohoda je zase akoby doklad o úhrade...

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    heike Pozri príspevok
    Pred asi dvoma mesiacmi som poslala jednému nášmu obchodnému partnerovi dobropis na určitú sumu a včera som dostala od neho Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok a záväzkov na podpis. Čo mám s tým teraz robiť? Podľa mňa tá Dohoda je neopodstatnená, predsa dobropis je daňový doklad.
    ....?
    Možno máš v tom trošku "hokej". Keď si vystavila dobropis, zostávala ti v salde aj faktúra aj dobropis. Tým, že nahráš Dohodu o započítaní..., tak si vypadne zo salda faktúra aj dobropis.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Trošku po lopate:

    Vystavena fa na 1000
    Dobropis na -100

    Chceš aby ti uhradili 1000 a potom ty im 100, alebo aby ti uhradili iba rozdiel? Ak prvá varianta, tak nepodpisuj dohodu, ak druha varianta tak podpíš dohodu. Tou dohodou vlastne uznávaš, že dobropis sa započítava ako čiastková úhrada pôvodnej faktúry.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 05.09.07 at 13:21

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Ďakujem všetkým za príspevky, chcem, aby mi uhradili rozdiel faktúry, takže tú dohodu dám asi na podpis. A máte pravdu - keď som predtým vystavovala dobropisy, nevypárovalo sa mi to v saldokonte, ale na základe rady zo softvérovej firmy som to "vypárovala" interným dokladom - zápočtom.

    Ešte raz vďaka.

    Dobropis a dohoda o započítaní pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.