Zavrieť

Porady

Pohonné hmoty

sprievodca CR Rakúsko,
Ahojte,
nákup pohonných hmôt /súkromné auto na služobné účely/ učtujem v plnej sume ako prevádzkovú réžiu, je to správne?
ďakujem hanka
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

NIE. O nákupe PHL sa účtuje pri MV, ktoré sú v obchodnom majetku.
V prípade súkromného MV využívaného na pracovné cesty postupuješ podľa §19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov, tzn. vyučtovávaš náklady spojené s pracovnou cestou podľa Zákona o cestovných náhradách.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ahoj johanka,
myslím, že vyššie uvedené fakty sa týkajú zamestnancov, ale v tomto prípade ide FO - SZČO ?
hanka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
hanelie Pozri príspevok
Ahoj johanka,
myslím, že vyššie uvedené fakty sa týkajú zamestnancov, ale v tomto prípade ide FO - SZČO ?
hanka
Platí to isté aj pre FO-SZČO, ak auto nemá v obchodnom majetku. Môže iba paušálne uplatniť nákladyiba uplatniť paušálne náhrady, podľa spotreby auta (z TP). Momentálne náhrada za 1 km je 6,20 Sk.
Pozri túto tému:
http://www.porada.sk/t34809-zakladna...utomobilu.html
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 06.09.07 at 07:33
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
NIE. O nákupe PHL sa účtuje pri MV, ktoré sú v obchodnom majetku.
V prípade súkromného MV využívaného na pracovné cesty postupuješ podľa §19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov, tzn. vyučtovávaš náklady spojené s pracovnou cestou podľa Zákona o cestovných náhradách.
hanelie Pozri príspevok
Ahoj johanka,
myslím, že vyššie uvedené fakty sa týkajú zamestnancov, ale v tomto prípade ide FO - SZČO ?
hanka
Prečítaj si uvedené ustanovenie Zákona o dani z príjmov. Hovorí o daňovníkoch s príjmami podľa § 6 ods.1 a 2, čo nie sú zamestnanci ...

Etiketa hovorí, že k odpovedi máme pripájať aj príslušné §§. Ale neviem ako zabezpečiť, aby sa pýtajúci do pripojeného §§ aj pozrel .
Pre hanelie - neber to osobne, je to jav rozšírený. Aj keď - nebola si to Ty, ktorá nedávno napísala, že na čo účtovník, že stačí dobrý SW ???
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
čo sa týka odpovede súhlasím s Johankou, ale napadlo ma, či nemôžeme presne rozpísať, ako treba správne zaúčtovať paušálne výdavky. Stretla som sa už s viacerými /podľa mňa nesprávnymi/ výpočtami.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Robina Pozri príspevok
čo sa týka odpovede súhlasím s Johankou, ale napadlo ma, či nemôžeme presne rozpísať, ako treba správne zaúčtovať paušálne výdavky. Stretla som sa už s viacerými /podľa mňa nesprávnymi/ výpočtami.
Ja používam nasledovný vzorec:

((priemerná spotreba * cena PHM)/100 + 6,20) * ubehnuté kilometre
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Robina Pozri príspevok
čo sa týka odpovede súhlasím s Johankou, ale napadlo ma, či nemôžeme presne rozpísať, ako treba správne zaúčtovať paušálne výdavky. Stretla som sa už s viacerými /podľa mňa nesprávnymi/ výpočtami.
Prosím, prosím, používajte správne pojmy. V tejto téme sa vôbec nehovorí o "paušálnych výdavkoch" - tento zľudovelý pojem sa používa pre výdavky uplatňované percentom z príjmov podľa § 6 ods.10 Zákona o dani z príjmov. S vyúčtovaním pracovných ciest nemajú nič spoločné. Keď si to prečíta niekto, kto je začiatočník nielen v aplikovaní zákonov do praxe, ale má zmätok aj v pojmoch, tak sa bude čudovať , prečo Smith pri výpočte paušálnych výdavkov používa kilometre . To už nehovorím o tom, že paušálne výdavky sa neúčtujú. Myslím, že hlavne účtovníci by mali do tém vnášať prehľad a nie chaos . Ďakujem .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Prosím, prosím, používajte správne pojmy. V tejto téme sa vôbec nehovorí o "paušálnych výdavkoch" - tento zľudovelý pojem sa používa pre výdavky uplatňované percentom z príjmov podľa § 6 ods.10 Zákona o dani z príjmov. S vyúčtovaním pracovných ciest nemajú nič spoločné. Keď si to prečíta niekto, kto je začiatočník nielen v aplikovaní zákonov do praxe, ale má zmätok aj v pojmoch, tak sa bude čudovať , prečo Smith pri výpočte paušálnych výdavkov používa kilometre . To už nehovorím o tom, že paušálne výdavky sa neúčtujú. Myslím, že hlavne účtovníci by mali do tém vnášať prehľad a nie chaos . Ďakujem .
Ďakujem za upozornenie, aj v mene ostatných. Opravil som aj ja svoj príspevok.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ahoj johanka
Pre hanelie - neber to osobne, je to jav rozšírený. Aj keď - nebola si to Ty, ktorá nedávno napísala, že na čo účtovník, že stačí dobrý SW ???
áno ja som napísala, ale SW nemá zákony a nenapovie ti , ten zákon som študovala ale akosi mi unikol súvis zamestnanci + SZČO
ahojky hanka
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ahojte
SZČO ak si chce uplatnovať cestovné náhrady musí zaplatiť cestnú daň,
čo zamestnanec nemusí /súkromné auto na služobné účely/
hanka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zamestnanec nemusí.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nie zamestnanec nemusí,na prac.cestu ho vysiela zamestnávateľ.
0 0
radkoslavko radkoslavko

radkoslavko je offline (nepripojený) radkoslavko

smith Pozri príspevok
Ja používam nasledovný vzorec:

((priemerná spotreba * cena PHM)/100 + 6,20) * ubehnuté kilometre
Prepáčte, som začiatočník, ale chcel by som sa spýtať, chápem tento vzorec, ale ako a kde zaúčtujem bločky za PHM do JÚ keď som počul, ze si tie bločky nemožem účtovať ako výdavky ? Požívam program POHODA.

Dakujem za odpoved.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
radkoslavko Pozri príspevok
Prepáčte, som začiatočník, ale chcel by som sa spýtať, chápem tento vzorec, ale ako a kde zaúčtujem bločky za PHM do JÚ keď som počul, ze si tie bločky nemožem účtovať ako výdavky ? Požívam program POHODA.

Dakujem za odpoved.
Pri použití súkromného MV na podnikateľské účely neúčtuješ o nákupe PHL. Nákup už máš zohladnený v tom vzorci.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

radkoslavko Pozri príspevok
Prepáčte, som začiatočník, ale chcel by som sa spýtať, chápem tento vzorec, ale ako a kde zaúčtujem bločky za PHM do JÚ keď som počul, ze si tie bločky nemožem účtovať ako výdavky ? Požívam program POHODA.

Dakujem za odpoved.
Pri paušálnej náhrade o bločkoch za PHL neúčtuješ... Priložíš ich k vyúčtovaniu pracovnej cesty...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

radkoslavko Pozri príspevok
Prepáčte, som začiatočník, ale chcel by som sa spýtať, chápem tento vzorec, ale ako a kde zaúčtujem bločky za PHM do JÚ keď som počul, ze si tie bločky nemožem účtovať ako výdavky ? Požívam program POHODA.

Dakujem za odpoved.
Teraz už 6,20 neplatí, bolo to zmenené na 5,50. Zaúčtuješ to ID do VOZD-réžia.
0 0
radkoslavko radkoslavko

radkoslavko je offline (nepripojený) radkoslavko

Tweety Pozri príspevok
Teraz už 6,20 neplatí, bolo to zmenené na 5,50. Zaúčtuješ to ID do VOZD-réžia.
Dakujem za promtne odpovede. Mam este otazocku, od kedy plati ta zmena z 6,20 na 5,50 ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
radkoslavko Pozri príspevok
Dakujem za promtne odpovede. Mam este otazocku, od kedy plati ta zmena z 6,20 na 5,50 ?
Od 01.06.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím o radu, môžem účtovať nákup PHM odo dňa vystavenia faktúry pri nákupe auta a jeho prevzatí, alebo až od dátumu prepisu na DI, ide o firemný automobil Ďakujem.
0 0
julinka1 julinka1

julinka1 je offline (nepripojený) julinka1

zadanie otázky: existuje SW na evidenciu PHL u nákladných vozidiel - plošín?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať