Zavrieť

Porady

Záhradná chatka

Dobrý deň. Kúpili sme podpivničenú záhr.chatku. Vedľa pivnice je izba s krbom. Pôvodný majiteľ mal túto izbu obloženú drevom. Za obložením bola pleseň. Múry ťahali vlhko. Obloženie sme dali dole a celá omietka sa zosýpala navlhnutá a plesnivá na zem. Manžel okolo chatky už odvodnil, ale keďže je miestnosť v pivničných priestoroch tak je tam stále vlhko. Poradíte mi nejakú omietku, alebo niečo čo by tú vlhkosť nejak znížilo? Ďakujem Hela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondi je offline (nepripojený) mondi

    muž mondi
    Dobrý deň. Ja som sa s problémom zavľhnutého muriva vo vykopanej pivnici drevárne. Problém som - aspoň si myslím - na pár rokov (?) odstránil použitím prípravku Akvatron 6. Na nete to istotne nájdete. Ide o prípravok do cementových mált pre sanáciu betonových a múranych stavieb. Objavil som ho v stavebninách v 5 kg balení za cca 850,-Sk, v bežnom obchode je drahší. V ČR je o poznanie lacnejší ako na Slovensku. To som zistil už neskoro, keď som ho mal kúpený.
    Omietku som zo steny odstránil až na murivo, omietol, umyl riadne vodou a potom som natrel prvú vrstvu na ešte mokrú stenu, potom po riadnom zaschnutí ďalšiu, no a potom som pridával do jadrovej omietky vždy za téglik na jedno vedro omietky a steny som omietol. Ten postup nájdete v pribaľovom letáku. Ešte dám na to lepidlovú omietku a po zaschnutí vymaľujem vápnom. Sám som zvedavý, či sa niečo zmení. Info nájdete na www.akvatron.cz. Pekný deň želám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.