Zavrieť

Porady

výpoveď

Mam jednu otazocku moze mi dat zamestnavatel pocas pracovnej zmlvy ktoru mam uzatvorenu od 11.6.07 do 10.9.07 cize tri mesiace
dat vypoved ku dnu 3.9.07 ked som PN uz od 30.8.07 ?? zamestnavatel mi dorucil ze podla §72 odstavec 1.... ok to je vsetko v poriadku ale nedorucil mi to tri dni pred ale dva dni po cize dnes. A moze to zamestnavatel spravit ze aj pocas PN ukoncit pracovny pomer?? Velmi pekne dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnavatel s tebou skončil pracovný pomer v zmysle § 72 ZP - skončenie PP v skúšobnej dobe. V SD je možno skončiť PP aj počas PN, lehota troch dní ma len poriadkový charakter, nie je záväzná.

    -----------
    Veronika

    Ešte doplním : PN-ka skončením prac.pomeru nekončí. Po skončení PP aj náhradu príjmu doplatí sociálna poisťovňa /v prípade trvania prac.pomeru prvých 10 dní platí zamestnávateľ/.
    Naposledy upravil veronikasad : 05.09.07 at 12:34

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ukončenie PN - hneď po jej skončení odovzdaj na sociálnu poisťovňu. Prefoť si ju a daj si potvrdiť prevzatie kopie. /za neodovzdanie ukončenia dáva SP pokuty !/
    Nezabudni tiež ísť do zdravotnej poisťovne, potrebuješ tam tiež kopiu PN-ky, aby si mal vykrytú celú dobu. /najneskôr do 8 dní od skončenia prac.pomeru a druhýkrát po ukončení Pn-ky/
    Ak sa budeš evidovať na úrade práce, zaevidujú ťa až po skončení PN.

    ------
    Veronika

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Ja si myslím, že zákaz výpovede v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného sa vzťahuje aj na skúšobnú dobu. O dobu práceneshcopnosti sa predlžuje skúšobná doba a po skončení Pn zamestnávateľ má možnosť skončiť pp v skúšobnej dobe.
    Naposledy upravil elenka : 06.09.07 at 06:03 Dôvod: oprava termínu

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    elenka Pozri príspevok
    Ja si myslím, že zákaz výpovede v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného sa vzťahuje aj na skúšobnú dobu. O dobu práceneshcopnosti sa predlžuje skúšobná doba a po skončení Pn zamestnávateľ má možnosť dať výpoveď v skúšobnej dobe.
    Ak hovoríme o výpovedi zo strany ZĽa, tak súhlasím.
    Ale Peto127RS-vi skoncil pracovný pomer na základe skončenia v skúšobnej dobe. A ako si písala, výpoveď je zakázaná počas PN, nie skončenie v skúšobnej dobe.

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Peto127RS Pozri príspevok
    Mam jednu otazocku moze mi dat zamestnavatel pocas pracovnej zmlvy ktoru mam uzatvorenu od 11.6.07 do 10.9.07 cize tri mesiace
    dat vypoved ku dnu 3.9.07 ked som PN uz od 30.8.07 ?? zamestnavatel mi dorucil ze podla §72 odstavec 1.... ok to je vsetko v poriadku ale nedorucil mi to tri dni pred ale dva dni po cize dnes. A moze to zamestnavatel spravit ze aj pocas PN ukoncit pracovny pomer?? Velmi pekne dakujem za radu

    Peto píše, či mu môže dať výpoveď zametnávateľ - ale možno myslel skončenie PP v skúšobnej dobe.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    elenka Pozri príspevok
    Peto píše, či mu môže dať výpoveď zametnávateľ - ale možno myslel skončenie PP v skúšobnej dobe.
    Peťo píše o § 72, čo je skončenie v skúšobnej dobe. Jednoznačne má aj on popletené pojmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.