Zavrieť

Porady

Kam zaúčtovať?

rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, objednali sme si od poradcu DaÚ a na faktúrke mám dobrovoľný nadačný príspevok, viete mi poradiť kam sa takéto príspevky účtujú? Žeby na 548?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rommy Pozri príspevok
Ahoj poraďáci, objednali sme si od poradcu DaÚ a na faktúrke mám dobrovoľný nadačný príspevok, viete mi poradiť kam sa takéto príspevky účtujú? Žeby na 548?
Tá skratka je Dane a Účtovníctvo? Ak áno tak s tou fakturáciou by som nesúhlasil. Ak objednám literatúru, tak očakávam, že aj na faktúre bude to uvedené, a nie nejaké pofiderné zahmlievanie "nadačný príspevok".
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môže byť tento účet, ale podstatné je,že to nie je náklad daňovo uznaný.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ano je to dane a účtovníctvo, je to uvedené aj na fak. ale je tam aj 10sk dobrovoľný nadač. príspevok...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rommy Pozri príspevok
Ano je to dane a účtovníctvo, je to uvedené aj na fak. ale je tam aj 10sk dobrovoľný nadač. príspevok...
Tak som zle pochopil zadanie. Potom tú literatúru na 518 501 a ten príspevok tak ako uviedla Tweety.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 06.09.07 at 08:17
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith Pozri príspevok
Tak som zle pochopil zadanie. Potom tú literatúru na 518 a ten príspevok tak ako uviedla Tweety.
Iba opravím účet za literatúru: ten správny je 501.
0 0
aťka šebová aťka šebová

aťka šebová je offline (nepripojený) aťka šebová

Ja mám vytvorenú analytiku na 543 - peňažné dary.
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Dobré ráno!

Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť, či je správne zaúčtované nasledovné:

Ide o odoslanú faktúrku:
(firma nie je platca DPH)
hydraulické prvky 6600 311___/602 000
zľava 5% -330 311___/325 000


Ďakujem veľmi pekne za pomoc!!!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zľava poskytnutá odberateľovi znižuje Tvoj výnos, prečo zľavou ponižuješ záväzok na účte 325 ???
Prečo neúčtuješ konečnú sumu 311/602? Potrebuješ nejakým spôsobom v účtovníctve sledovať zľavy???
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Prosím Vás pomôžte mi, neviem si s tým rady?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ondrejková Pozri príspevok
Prosím Vás pomôžte mi, neviem si s tým rady?
Už Ti odpovedali. FA je v konečnom dôsledku 311/602
V 602 je už aj tá zľava.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
Zľava poskytnutá odberateľovi znižuje Tvoj výnos, prečo zľavou ponižuješ záväzok na účte 325 ???
Prečo neúčtuješ konečnú sumu 311/602? Potrebuješ nejakým spôsobom v účtovníctve sledovať zľavy???
........................ .
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Nie ale myslela som si že aj tá zľava musí byť neako obsiahnutá v účtovníctve. Ďakujem veľmi pekne za rady.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ondrejková Pozri príspevok
Nie ale myslela som si že aj tá zľava musí byť neako obsiahnutá v účtovníctve. Ďakujem veľmi pekne za rady.
Tá zľava je obsiahnutá v účtovníctve, konkrétne naštuduj § 74 odst. 2 Postupov: Zľava z ceny je súčasťou tržieb.....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Danila píše o tomto - §74 ods.2 Postupov účtovania pre PÚ
Zľava z ceny je súčasťou tržieb a účtuje sa ako zníženie ceny za účelom poskytnutia zvýhodnených podmienok pre odberateľa, napríklad zľava z ceny za odobraté množstvo, zľava z ceny z dôvodu urýchlenej platby, zľava z ceny z dôvodu podieľania sa na reklame výrobku, tovaru alebo služby. Za zľavu z ceny sa nepovažuje nepeňažné dodanie iného druhu ako je poskytovaný tovar, výrobok alebo služba, napríklad tovar zdarma a prezentačné akcie.
0 0
OľgaH OľgaH

OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

Chcela by som vás poprosiť o kontrolu nasledovného účtovania.
Dostali sme sme tovar a faktúru od francúzskej firmy (v EUR). Eurá na úhradu nám za dobrý kurz vedela poskytnúť Prvá devízová (slov.firma), takže úhrada FA prebehla nasledovne:
Prvej devízovej sme postúpili náš záväzok (v EUR). Oni nám poslali konfirmáciu, kde uviedli sumu v Sk, ktorú sme previedli na ich účet. Potom uhradili náš záväzok franc.dodávateľovi v Eurách.
Účtovanie:
Fa od franc. dodáv. (v eurách) 504/321 (účtujem spôsobm B)
Postúpenie záväzku Prvej devíz. 321/325
Cena služby Prvej devíz.za prevod 518/325
Úhrada Prvej devízovej 325/221
Kurz.zisk 321/663 (môže byť zaúčtované hneď po úhrade alebo to musí byť až na konci roka 31.12.2007???)
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Ďakujem Johanka za pomoc, takže v konečnom dôsledku, keď mám bločky na nákupy napr. kancelárskych potrieb musím ich rozúčtovať teda rozpisovať základ dane a daň (na danom bločku je) keď firma nie platcom DPH?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak nie si platiteľ DPH, účtuješ iba o celkovej cene. Napr. na bločku z ERP je základ dane 100+ DPH 19 spolu 119, do nákladov účtuješ 119.
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Vďaka si poklad!!!
0 0
OľgaH OľgaH

OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

OľgaH Pozri príspevok
Chcela by som vás poprosiť o kontrolu nasledovného účtovania.
Dostali sme sme tovar a faktúru od francúzskej firmy (v EUR). Eurá na úhradu nám za dobrý kurz vedela poskytnúť Prvá devízová (slov.firma), takže úhrada FA prebehla nasledovne:
Prvej devízovej sme postúpili náš záväzok (v EUR). Oni nám poslali konfirmáciu, kde uviedli sumu v Sk, ktorú sme previedli na ich účet. Potom uhradili náš záväzok franc.dodávateľovi v Eurách.
Účtovanie:
Fa od franc. dodáv. (v eurách) 504/321 (účtujem spôsobm B)
Postúpenie záväzku Prvej devíz. 321/325
Cena služby Prvej devíz.za prevod 518/325
Úhrada Prvej devízovej 325/221
Kurz.zisk 321/663 (môže byť zaúčtované hneď po úhrade alebo to musí byť až na konci roka 31.12.2007???)
Mohol by sa prosím na to niekto pozrieť? Ak som niečo napísala nejasne, doplním info.
0 0
MEDKO MEDKO

MEDKO je offline (nepripojený) MEDKO

Dobrý deň.Mám tiež problém ohľadom zaúčtovania Fa.V najnovšom DÚPP som sa dočítala,že v prípade vykonávania tlače kníh,brožúr a pod. sa jedná o dodanie tovaru ak zabezpečíme aj papier a viazanie.Jedná sa o dodanie tovaru do CZ ale aj na SK.My robíme aj preklad aj tlač s dodabím papiera a viazaním a cez UPS preprava do CZ.Teraz ale neviem či preklad mám zaúčtovať do služby 602 a tlač do tovaru 604. Fakturujem do CZ bez DPH,my sme plátci aj CZ odberateľ je plátca,robím samozdanenie.Doteraz som všetko účtovala na 602,takže som nerobila ani súhrnné za Q.Ak budem účtovať na 604 potom napr.kúpu papiera mám účtovať ako nákup tovaru 132?Niekedy sa stane , že Fa je len preklad alebo len tlač.Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať