Zavrieť

Porady

Alfa-dohoda o vykonaní práce

Ahojte,

chcela by som poradiť do akých výdavkov mám zaradiť platbu v hotovosti fyzickej osobe, ktorá pracuje u SZČO na dohodu o vykonaní práce.
Ako "mzdu" alebo režijné výdavky?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    bez ohladu na pouz. soft je to vzdy mzda, uvedená v čistom a pri odvode dane zo zavislej činnosti treba dan uviest tiez medzi mzdy - ja osobne som si to analyticky clenila, aby som mala kontrolu, kolko miezd bolo vyplatených z pokladne a kolko bolo daní. Odvod do SP 0,8% ide do odvodov, a aj tam odporucam clenenie

    AdelkaA je offline (nepripojený) AdelkaA

    AdelkaA
    Ďakujem veľmi pekne, len ma ešte zaujali tie odvody, lebo mne bolo povedané, že tie si platí povinne každý sám a zamestnávateľ to u takéhoto dohodára nerobí.
    Myslíš, že to nie je tak?
    Pri dohode o vykonaní práce platí zamestnávateľ 0,8% úrazové poistné SP a musí k tomu spraviť riadny mesačný výkaz.A potom daň 19 % zo mzdy.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    mne povedala daňováčka, že daň, ktorú zaplatia zamestnanci sa dáva do kolonky "Daň z príjmu" .... čiže čisté mzdy do "MZDY" ...odvody do "Odvody do fondov" a daň do kolonky "DAŇ z príjmu" v analytickom členení tam mám dAň, čo platím ja ako SZČO a daň, ktorú platia zamestnanci.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V JU sa do členenia "mzdy" uctuje vsetko co je sucastou hrubej mzdy zamestnanca, do členenia " odvody do fondov" sa uctuju odvody , ktoré platí zamestnávateľ a odvody SZĆO. Teda zaplatené preddavky na daň za zamestnanca idú do členenia MZDY.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Veď ja som to tak robila roky a ona mi pri kontrole povedala, že nie tak, ale do dane z príjmov, tak teraz fakt neviem

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Treba sa držať postupov účtovania, keď Ti niečo povie daňový kontrolór, tiež to nemusí byť vždy pravda.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Johanka
    Treba sa držať postupov účtovania, keď Ti niečo povie daňový kontrolór, tiež to nemusí byť vždy pravda.
    vidíš, tak ešte nás aj daňováci totálne zblbnú ! takže hajde do starých koľají

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.