Zavrieť

Porady

DoVP a DoBPS

Ahoj Poradaci,viem ze o tejto teme sa dost pise,aj teraz som si dve hodiny o tom citala,len sa chcem v niecom uistit ci som to dobre pochopila.DoVP a DoBPS mozem uzatvorit aj na viac ako jeden rok?musím uvádzat,ze do kedy zmluva platí?a este bz som sa chcela opýtat,ci DoVP moze byt aj na cely rok,alebo viac,ked vykonavaju napr.stahovacie práce? Za odpoved dakujem......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    DoBPS môžeš uzavrieť max. na 12 mesiacov. DovP je dohoda o vykonaní práce, teda vykoná nejakú prácu a dohoda končí. Tvoj prípad mi už pripadá ako pracovný pomer.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kačena I. Pozri príspevok
    DoBPS môžeš uzavrieť max. na 12 mesiacov. DovP je dohoda o vykonaní práce, teda vykoná nejakú prácu a dohoda končí. Tvoj prípad mi už pripadá ako pracovný pomer.
    Nesúhlasím - pozri § 227-228 ZP :
    DoBPŠ sa uzatvára na dobu určitú, príp. na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddelitelnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta.

    -------
    Veronika

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    veronikasad Pozri príspevok
    Nesúhlasím - pozri § 227-228 ZP :
    DoBPŠ sa uzatvára na dobu určitú, príp. na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddelitelnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta.

    -------
    Veronika
    To je pravda, ale max. môže byť DoBPS uzatvotená na 12 mesiacov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kačena I. Pozri príspevok
    To je pravda, ale max. môže byť DoBPS uzatvotená na 12 mesiacov
    Môžeš uviesť zdroj tvojho tvrdenia.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Kačena I. Pozri príspevok
    §227,ods.3 ZP
    No ale to je o niečom inom - tento odsek hovorí o posudzovaní dodržiavania dohodnutého a najviac prípustného rozsahu prac. času - najviac za 12 mesiacov a nie že dohodu môžeš uzatvoriť na 12 mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.