Zavrieť

Porady

daňový bonus

Prosím o radu. Môžem priznať daňový bonus na dieťa zamestnancovi, ktorý nieje ženatý, so svojou partnerkou(matkou dieťaťa) bývajú na totožnej adrese a dieťa má priezvisko po otcovi a je uvedený aj v rodnom liste ako otec. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    par. 33 Zákona o dani z príjmov presne vymedzuje, kto si môže uplatniť daňový bonus na dieta /aj osvojené/, ale podľa mňa by ešte matka dieťaťa mala doložiť aspoň čestné prehlásenie, že si neuplatňuje DB.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Robina Pozri príspevok
    par. 33 Zákona o dani z príjmov presne vymedzuje, kto si môže uplatniť daňový bonus na dieta /aj osvojené/, ale podľa mňa by ešte matka dieťaťa mala doložiť aspoň čestné prehlásenie, že si neuplatňuje DB.
    Nie je potrebné, zákon neukladá. Za nárokovanie DB je daňovník zodpovedný sám - myslím tým , ak by si ho uplatňovali obaja...

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Prosím o Váš názor, mám zamestnanca, ktorý má dieťa 17 ročné, ale z dôvodu vážnej choroby ešte minulý šk. rok navštevoval ZŠ priniesol aj potvrdenie. Od septembra už dieťa odmieta chodiť do ZŠ na strednú nemohol prejsť, ale nemôže sa ani zamestnať nakoľko má spomínanú chorobu, matka naň poberá opatrovateľský príspevok. Nemajú mi priniesť aké potvrdenie , stačí od ÚPSVR že poberajú naďalej rodinné prídavky? A môžem im vyplácať DB aj naďalej ?

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Nemá nikto taký prípad ? Podľa mňa stačí potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa pretože ak poberajú je stále nezaopatreným dieťaťom,len na utvrdenie. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Džudi Pozri príspevok
    Prosím o Váš názor, mám zamestnanca, ktorý má dieťa 17 ročné, ale z dôvodu vážnej choroby ešte minulý šk. rok navštevoval ZŠ priniesol aj potvrdenie. Od septembra už dieťa odmieta chodiť do ZŠ na strednú nemohol prejsť, ale nemôže sa ani zamestnať nakoľko má spomínanú chorobu, matka naň poberá opatrovateľský príspevok. Nemajú mi priniesť aké potvrdenie , stačí od ÚPSVR že poberajú naďalej rodinné prídavky? A môžem im vyplácať DB aj naďalej ?
    Pokiaľ zamestnanec splňa podmienky pre uplatnenie daňového bonusu a prinesie potvrdenie o poberaní PnD z UPSVaR, môžeš mu DB vyplácať, najdlhšie do dovršenia plnoletosti - § 3 odst.2 zák. 600/2003 o prídavku na dieťa.

    ---------
    Veronika

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Dobrý deň. Dieťa zamestnanca skončilo bakalárske štúdium štátnicami v júni, od septembra pokračuje na magisterskom, v lete brigáda na pracovnú zmluvu. Môžem zc-ovi uplatňovať na toto dieťa DB aj počas mesiacov 7,8/2009 ?
    Myslím, že áno, len si to chcem potvrdiť. Ďakujem za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petacuckova Pozri príspevok
    Dobrý deň. Dieťa zamestnanca skončilo bakalárske štúdium štátnicami v júni, od septembra pokračuje na magisterskom, v lete brigáda na pracovnú zmluvu. Môžem zc-ovi uplatňovať na toto dieťa DB aj počas mesiacov 7,8/2009 ?
    Myslím, že áno, len si to chcem potvrdiť. Ďakujem za odpoveď.
    nie, poberanie DB v júni pozastavíš, začneš ho znovu vyplácať v septembri na základe potvrdenia o návšteve školy. DB za VII-VIII/09 doplatíš v RZD.

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Dobry den,
    chcela by som sa spytat, kedy konci zamestnancovi narok na danovy bonus, ak jeho dieta malo dokoncit studium na vysokej skole v juni, ale pre neuspesnu statnu skusku robi opravne skusky este v auguste. Ma narok na danovy bonus na dieta este aj v juli aj v auguste?
    Dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.