Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru

Zamestnanec nastúpil do zamestnania do trvalého pracovného pomeru dňa 1.9.2007 na dobu neurčitú. Zamestnanec nenastúpil do práce už 7.9.2007. 10.9.2007 zamestnávateľovi nahlásil, že už ani nepríde do práce.
Akým spôsobom (podľa akého paragrafu) sa dá takýto pracovný pomer ukončiť. Prosím uviesť všetky možnosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bea26 Pozri príspevok
    Zamestnanec nastúpil do zamestnania do trvalého pracovného pomeru dňa 1.9.2007 na dobu neurčitú. Zamestnanec nenastúpil do práce už 7.9.2007. 10.9.2007 zamestnávateľovi nahlásil, že už ani nepríde do práce.
    Akým spôsobom (podľa akého paragrafu) sa dá takýto pracovný pomer ukončiť. Prosím uviesť všetky možnosti. Ďakujem
    Ak bola v PZ určená SD, tak jednoducho, skončenie PP v SD §72.

    bea26 je offline (nepripojený) bea26

    Matka 2 detí bea26
    Nebola skúšobná doba. Čo v takomto prípade? Je to hrubé porušenie pracovnej disciplíny? Ako sa to teraz dá vyriešiť? ďakujem

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    bea26 Pozri príspevok
    Nebola skúšobná doba. Čo v takomto prípade? Je to hrubé porušenie pracovnej disciplíny? Ako sa to teraz dá vyriešiť? ďakujem
    Ja osobne by som sa pokúsila skontaktovať s pracovníkom aby si prišiel ukončiť pracovný pomer. Navrhla by som mu dohodou alebo ho prepustite za porušenie pracovnej disciplíny. Najrozumnejšie by bolo dohodnúť sa.

    Skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.