Zavrieť

Porady

Nesedí zostatok ZP,SP,DU

Potrebovala by som poradiť. Účtovník mi dal vytlačené Obraty účtov položkovite (účet 336, 342)- všetky poistovne, čiže ZP, SP, aj danovy urad-zrážkovu dan. Vytlačil to od 01.01.2007 do 15.06.2007. Ukazal mi to, že mu nesedia MA DAť - DAL k 15.6.2007. Ja som to skontrolovala, a zistila som, že len soc.poistovnu tam mame preplatok 50 sk. Ostatné som skontrolovala od toho 01.01.20007 a nevedela som mu povedat prečo to nesedi. On teraz odo mna chce aby sme to dokoncili aby sme nesli dalej s tym rozdielom. Navrhol aby som si vypitala od poistovni stav k 30.09.2006, že to tam opravime a od toho dátumu už pôjdeme normalne dalej. Ale ja teraz neviem co mám vlastne do tej žiadosti pre poistovne napisat. O co žiadame? O vypis poistného za rok 2006 a 2007. Alebo o stav poistného k 31.09.2007?
Neviem či ste ma pochopili o čo mi ide, ale budem rada ak mi poradite, lebo s mojim učtovnikom sa to neda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Poisťovne by som teraz do toho nemontovala, najprv by som prešla všetky PS k 1.1., potom IUD za rok 2007 a ich správne, resp. nesprávne zaúčtovanie. Chybička sa musí objaviť.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Majka, mysliš, že by bolo lepšie keby som mu vypisala celý rok poistné kolko sa platilo v jednotlivých mesiacoch? Myslim v exceli tabulku, poistovna a kolko bolo v ktorom mesiaci poistné. Podla toho by si to vedel odkontrolovat?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bez kontroly odvodov a ich zaúčtovania po mesiacoch a kontroly PS na jednotlivých účtoch sa ďaleko nedostaneš. Ak porovnáš predpis účtovania a skutočný odvod musíš chybu zistiť. Možno je chyba už v PS, a možno až pri zaúčtovaní po mesiacoch.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Takze mozem mu to takto vypisat mesiac po mesiaci?
    Ta chyba mohla nastat ked som opravovala 7. mesiac odvody. Alebo aj vtedy ak som mu dala sumar a odvody, a potom sme tam nieco zmenili a on nahodil stare.
    Lebo podla mna bude zbytocne ak ja popytam vypis z poistovni, pretoze tam by nam malo vsetko sediet, okrem toho preplatku v SP. A kolko sme naozaj platili v jednotl.mesiacoch odvody mu viem povedat aj ja.

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    Ja som robila niečo podobné. Prebrala som firmu, kde boli dosť veľké rozdiely. nahodila som to do excelu a preplatok ktorý som zistila som konzultovala soc. poisťovňou. Pani v soc. bola veľmi milá, aj u nich bol preplatok , poradila mi že si mám napísať žiadosť o v rátenie a dnes už aj prišiel preplatok na účet.
    Iná situácia bola so všeobecnou, tam neviem prečo nemôžu povedať či to sedí alebo nie. Tam som si napísala žiadosť o oznámenie stavu nedoplatkov, prípadne preplatkov z platieb preddavkov poistného na verejné zdravotné positenie - do týždňa sme mali odpoveď, ktorá seda s mojim zistením. Keby mi to boli potvrdili hneď nemuseli mať robotu s písaním listov.
    u jednej poistovni som mala veľkú nezrovnalosť a s tú neviem ako zaúčtovať. Predchodkyňa ku koncu roka 2006 mala 25000,- ako povinnosť odviesť v januári za december, ale výkaz bol len na12000. Neviem kde mám zaúčtovať 13000,-. Môže to byť na 336/688? Inak neviem kde to dať. Bude to pripočítateľná položka, daniari budú spokojní - len nie som si moc istá či je to dobre. Vie niekto poradiť? Dík Aldan

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Aldan Pozri príspevok
    Ja som robila niečo podobné. Prebrala som firmu, kde boli dosť veľké rozdiely. nahodila som to do excelu a preplatok ktorý som zistila som konzultovala soc. poisťovňou. Pani v soc. bola veľmi milá, aj u nich bol preplatok , poradila mi že si mám napísať žiadosť o v rátenie a dnes už aj prišiel preplatok na účet.
    Iná situácia bola so všeobecnou, tam neviem prečo nemôžu povedať či to sedí alebo nie. Tam som si napísala žiadosť o oznámenie stavu nedoplatkov, prípadne preplatkov z platieb preddavkov poistného na verejné zdravotné positenie - do týždňa sme mali odpoveď, ktorá seda s mojim zistením. Keby mi to boli potvrdili hneď nemuseli mať robotu s písaním listov.
    u jednej poistovni som mala veľkú nezrovnalosť a s tú neviem ako zaúčtovať. Predchodkyňa ku koncu roka 2006 mala 25000,- ako povinnosť odviesť v januári za december, ale výkaz bol len na12000. Neviem kde mám zaúčtovať 13000,-. Môže to byť na 336/688? Inak neviem kde to dať. Bude to pripočítateľná položka, daniari budú spokojní - len nie som si moc istá či je to dobre. Vie niekto poradiť? Dík Aldan
    Ak som dobre pochopila, tak sa jedná o rozdiel z minulého roku, v tom prípade odporúčam skontrolovať mzdový doklad za 12/2006, lebo potom ti nebude súhlasiť ani účet 331, no a taktiež máš vyššie náklady za odvody zamestnávateľa. V tom prípade je rozhodne správnejšie podať dodatočné DP za rok 2006 a z rozdielu doplatiť DzP. Nemôžeš účtovať do výnosov
    neoprávnené náklady minulého roka. A k tej pripočitateľnej položke - veď je to navrhovaný účet 688, teda výnosový...

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    dík za odpoveď , dodatočné nebudem podávať, lebvo tam nesedelo veľa vecí a tiahlo sa to od roku 2004. Myslím že predchodkyňa sa neunúvala dať to do poriadku. ten účet bude zlý/688/ - pardon , jednoducho neviem čo s tým. Keď evidujem preplatok - čo v skutočnosti nie je /potvrdili to aj poisťovne/.Preplatok zo miezd - odsúhlasený na daňovom z roku 2004 budem teraz presúvať.

    Dík Aldan

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    Dodatok odpovede:
    Ešte som zabudla poznamenať, že výkazy ako aj predpis miezd 12/06 súhlasia s úhradou v januári, takže sa to tiahne neviem odkedy. Aldan

    Nesedí zostatok ZP,SP,DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.