Zavrieť

Porady

dilema

Dostala som ponuku pracovať ako účtovníčka. Chodila som na obchodnú akadémiu končila som v r. 1998, potom na vysokú, kde sme mali jeden semester účtovníctvo. Nikdy som nemala nejaké praktické skúsenosti s účtom, takže sa toho bojím, že to nezvládnem, predsa veľa vecí sa zmenilo. Neviem čo mám robiť vedel by niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Nejako začať musíš. Žiadný účtovník nevedel všetko od začiatku. A každý sa toho bál (ja sa ešte aj teraz).
    Ja poznám jednu pani, ktorá mala iba dvoj mesačný kurz a tak sa vypracovala, že teraz je z nej vyhľadavaná účtovnička.
    Tak držím palce. Myslím si že ten kto chce a naozaj sa tomu venuje tak to zvládne. (aj s pomocou porady :-))) )

    vd dolina je offline (nepripojený) vd dolina

    vd dolina
    Milá yoyka, nemylím si, že sa nájde niekto kto ti napíše: "áno, chod do toho" alebo "nie, ani to neskúšaj", rozhodnutie musíš urobiť sama, áno po vstupe do EÚ sa niektoré zákony zmenili a všetky už boli veľakrát novelizované, ale účty majú stále stranu MD a D :-) Pokiaľ vieš rozdiel medzi súvahovými a výsledkovými účtami, základné princípy účtovania na nich a máš chuť trošku sa aj učiť, tak sa do toho môžeš rýchlo dostať... ked si nebudeš vedieť poradiť, pozrieš na poradu a hotovo :-) Nenapísala si, či budeš pracovať ako účtovnícka na účtovnom oddelení, kde je viacej ľudí a nájde sa niekto,kto ťa trošku zaškolí alebo budeš sama zodpovedať za celé účto účtovnej jednotky?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Držím prsty, nech Ti to vyjde. Ak to chceš, tak to zvládneš. Bude to vyžadovať veľa štúdia, ale všetko sa dá. A napokon, s rodinou PORAĎÁKOV to ide oveľa ľahšie. Základom je, aby Ťa tá práca bavila. Všetci sa neustále učíme. Tak ešte raz, držím prsty.

    yoyka je offline (nepripojený) yoyka

    yoyka
    ak by mi niekto ešte vedel poradiť nie sú tu niekde na porade nejaké vzorové príklady z účtovníctva, kde by som si mohla precvičiť čo vlastne ešte viem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.