Zavrieť

Porady

samozdanenie faktúry

Ahojte poraďáci, pomôže mi nieko vyriešiť môj problém? Nakúpili sme tovar mimo EÚ, tovar prišiel do colného skladu,neplatili sme daň colnému úradu s tým, že tovar bude fakturovaný mimo EÚ. Ja si musím tovar samozdaniť. Do ktorých riadkov DP to mám zapísať a aké dátumy použiť pre výpočet DPH, keď FA prišla s dátumom 20.07. a na T-1 je dátum 21.08. Dík .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    olas Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, pomôže mi nieko vyriešiť môj problém? Nakúpili sme tovar mimo EÚ, tovar prišiel do colného skladu,neplatili sme daň colnému úradu s tým, že tovar bude fakturovaný mimo EÚ. Ja si musím tovar samozdaniť. Do ktorých riadkov DP to mám zapísať a aké dátumy použiť pre výpočet DPH, keď FA prišla s dátumom 20.07. a na T-1 je dátum 21.08. Dík .
    Ak je to v colnom sklade, a z krajiny mimo EU, samozdanenie sa nevykonáva. DPH určí colný úrad na základe JCD - a tým prepustí tovar do voľného obehu. Ale upresni z akej krajiny je ten tovar, a ktorou krajinou EU vstúpil na územie EU.

    olas je offline (nepripojený) olas

    olas
    tovar prišiel z Hong-Kongu a vstúpil na uzemie Slovenska. Mám len tranzitný list s pečiatkou Bratislavy. Tovar sa potom fakturoval do USA.

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    ide o oslobodenie tovaru podla § 47 dos.1 :

    oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený predávajúcim alebo na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu.

    olas je offline (nepripojený) olas

    olas
    môžete mi pomôcť s tým, ako to zaevidovať do účtovníctva a DP k DPH, na ktoré riadky to ide. FA vystavená 20.7.,tranz.list- vstup do EU 21.8.(daň.povinnosť 15.9. ? )
    robím to prvý raz

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    Podla mna tu DPH neuvadzas nikde, nakolko Ti ju nevyrubila ani colnica a tvoj vývoz je oslobodeny od DPH.

    olas je offline (nepripojený) olas

    olas
    čiže len zaevidujem v účtovníctve a s akým dátumom ? ospravedlňujem sa ale už mám v tom guláš

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    ja by som doslu Fa dala s datumom 21.8.,kedy si tovar obdržal a odosl. Fa s datumom vystavenia. Takto by som to urobila ja, má niekto iný názor?

    samozdanenie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.