Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobrý deň,

ak zamestnanec prestal chodiť do práce a neprevezme si doporučenú zásielku poštou s výzvou do zamestnania , môžem mu dať okamžitú výpoveď ako závažné porušenie prac.discipliny?

Dík Peter


Teraz som obdržal zasielku od tohto zamestnanca,že ukončuje prac. pomer. ALE napísane je ze od 11.9.2007 a zasielka bola podaná az 13.9.2007
Ja by som chcel tento pra.pomer ukončiť k 15.9.2007.....ako mám postupovať?

dík za odpovede
Naposledy upravil Nokerla : 14.09.07 at 07:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    áno môžeš, treba to poslať doporučene do vlastných rúk, pracovný pomer však končí dňom prevzatia zásielky, v prípade nedoručenia, dňom návratu listu ku vám ako neprebratého listu. dovtedy mu musíš dávať naďalej "A" absenciu.

    v liste formulovať : pracovný pomer Vám končí dňom prevzatia zásielky.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    a na základe akého paragrafu dal on výpoveď? Predpokladám že nebol v skúšobnej dobe, a ani dňom 11.9. mu neskončila výpovedná lehota. Najjednoduchšie by bolo ukončenie PP dohodou, napr. k tomu 15.9., k 11.9. by som určite nesúhlasila, veď by si potom prešvihol termín na sociálke na odhlásenie zamenstnanca,pokiaľ k dohode nepristúpi, pokračovať tak ako som uviedla v prvom príspevku, teda poslať okamžitú výpoveď poštou, to že nechodí do práce ani po výzve z tvojej strany sa môže považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny, na sociálku treba nahlásiť absenciu ako prerušenie poistenia.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    ahojte prosím poradte..

    je platná výpoveď, keď sa mi vráti ako neprevzatá, od zamestnávateľa? ďakujem

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    svedia Pozri príspevok
    ahojte prosím poradte..

    je platná výpoveď, keď sa mi vráti ako neprevzatá, od zamestnávateľa? ďakujem
    Kuk do zákonníka práce, § 61 ods. 1: ... výpoveď musí byť písomná a doručená, inak je neplatná.

    Ak si to posielala doporučene a neprevzali to, pokladala by som to za doručené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.