Zavrieť

Porady

Poradte mi preco nenachadzam pracu?

Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem
Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.
Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:
Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine
obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;
vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka;
nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ;
Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky;
vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky;
Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS Windows
Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nemam.

Dakujem
Naposledy upravil habibti : 20.09.07 at 13:24
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

habibti Pozri príspevok
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem?[/font]
[FONT='Book Antiqua','serif']Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.
Nevzdávaj sa. Moja polovička si 12 mesiacov nevedela nájsť prácu a to sme z BA. Potom ju prijali naraz na 2 miestach, takže mala zase dilemu, ktorú zobrať.

Ešte jednu radu - skús v texte používať menej formátovania.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Asi by si si mala pozrieť aj to, ako vieš komunikovať a písať v porade, lebo toto som tu fakt ešte nevidela. Prepáč, ale aj takto sa človek prezentuje. Prajem ti ale aby si si tú prácu našla čo najskôr.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Logika: /ľavá hemi
Keď na niečo veľmi tlačíme, tak to od seba odtláčame
Intuícia: /pravá hemi/
napriek nepriazni tzv. osudu presvedčiť podvedomie o úspechu a schopnostiach
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

slavica Pozri príspevok
Asi by si si mala pozrieť aj to, ako vieš komunikovať a písať v porade, lebo toto som tu fakt ešte nevidela. Prepáč, ale aj takto sa človek prezentuje. Prajem ti ale aby si si tú prácu našla čo najskôr.
To sa stane, keď "zblbne" formátovanie. Aj mne sa to už stalo, a príspevok som musel ručne upraviť (vymazať tie formátovacie znaky). Tie formátovacie znaky sú v každom príspevku, ale v bežnom texte sa nezobrazujú a slúžia pre PC aby správne zobrazilo formát písma. Ak sa však niečo pokazí, tak za zviditeľnia a potom to vyzerá, ako príspevok od habibti.

Pozeral som aj iné príspevky od nej, ale tie sú formátovo v poriadku.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
No neviem, v BA našli prácu aj takí, čo toho ponúkali podstatne menej ako ty. Či to nebude tým, že máš vysoké nároky a žiadaš viac, ako vieš ponúknuť. Inak si to neviem vysvetliť.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Ahoj, Habibti. Mám pocit, že viem, v čom je Tvoj problém. Zbierala som odvahu, aby som to sem napísala.
Habibti, Tvoj problém je veľký problém. Spočíva v tom, že SI PRÍLIŠ DOBRÁ.
Rozumej kariérne dobrá. A to je v našej spoločnosti takmer trestuhodné.
Som si na 90% istá, že som trafila klinec po hlavičke, Habibti. Máš smolu.
Tu nesmieš byť lepšia ako Tvoj budúci zamestnávateľ. Možno, keby si zatajila svoje MBA (inak, tu to ešte nie je až taká výhra ako v zahraničí) a niektoré ďalšie hviezdičky, azda by si mohla byť úspešná. Neradím, je to iba môj názor.
Fandím ti.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

habibti Pozri príspevok
[FONT='Arial Black','sans-serif'] [/font][FONT='Book Antiqua','serif'][/font]
[FONT='Book Antiqua','serif'][/font][FONT='Book Antiqua','serif']Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem?[/font]
[FONT='Book Antiqua','serif']Kazdu radu naozaj velmi ocenim. Dakujem.[/font]
[FONT='Book Antiqua','serif'][FONT='Book Antiqua','serif'][/font][/font]
[FONT='Book Antiqua','serif'][FONT='Book Antiqua','serif']Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam:[/font][/font]
[FONT='Book Antiqua','serif'][FONT='Book Antiqua','serif']Vzdelanie- MBA- vysoka skola managementu, magister, studium prebiehalo v anglictine[/font][/font]
[FONT='Book Antiqua','serif']Prax. obchodny pracovnik, Tal. firma- pol roka ;vykonny predajca pre EU- rakuska firma, pol roka; nakupca- bukova gulatina-Taliansko, 1 rok ; Obchodny pracovnik, firma v Taliansku 3 roky; vykonny predajca, zahranicie, Slov. firma- 3 roky; [/font][FONT='Book Antiqua','serif'][/font]
[FONT='Book Antiqua','serif']Aktivne prekladala a.j, n.j, tal.j,; PC cely MS windows[/font]
[FONT='Book Antiqua','serif'][/font]
[FONT='Book Antiqua','serif']Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema.[/font]
[FONT='Book Antiqua','serif']Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?[/font]
Zda sa mi, ze tvoj problem nie je vo vzdelani ani v tom, ze by si malo rozposielala CV a ziadosti.... Ked sa poriadne pozries na to, ako si sem zadala svoju otazku, tak zistis, ze je problem v tebe. A nemam na mysli vizualnu stranku.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Bastian Pozri príspevok
Zda sa mi, ze tvoj problem nie je vo vzdelani ani v tom, ze by si malo rozposielala CV a ziadosti.... Ked sa poriadne pozries na to, ako si sem zadala svoju otazku, tak zistis, ze je problem v tebe. A nemam na mysli vizualnu stranku.
Bastian, zrejme si si nevšimol: Chobot bol taký láskavý a vysvetlil nám, čo sa jej stalo, prečo jej príspevok vyzerá práve takto. Habibti určite nezbadala, ako jej príspevok vyzerá.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

A keď si bola na pohovoroch neuspešná, tak ako ti zdôvodnili, že ťa neprijímajú?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

anklar Pozri príspevok
Bastian, zrejme si si nevšimol: Chobot bol taký láskavý a vysvetlil nám, čo sa jej stalo, prečo jej príspevok vyzerá práve takto. Habibti určite nezbadala, ako jej príspevok vyzerá.
Anklar asi sisi nevsimla, ze som napisal: "A nemam na mysli vizualnu stranku."
Mal som na mysli to, ako ju napadlo zadat otazku formou:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
Takto formuluje clovek co sa rad necha lutovat...
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

moja rada

Skús zmeniť taktiku.
- žiadosti neposielaj, ale vybranú firmu osobne navštív
- nezačínaj na personálnom ale priamo u najvyžšieho
- jeho kanceláriu a pozíciu ti prezradia vrátnici, alebo upratovačky
- nepíš si žiadosti, ale sprav si vizitky a zaveď si e-mail
keď sa šéf rozhodne meilne ti
- zisti si kedy šéf chodí na obedy a navštív ho cca 5 minút pred tým
sprevádzaj ho na obed (ak nebude chcieť nevnucuj sa)
- ešte to zdokonaľ
- zisti si čo ho baví, šport, psíkovia, kozmetika, autá, PC a priprav sa
- a poraďte aj poraďáci a nemajte len tupé poznámky

Mňa takto riaditel zaviedol na personálne a povedal im
"spravte s týmto zmluvu"
Pritom som tam ležal v šuplíku už 3 mesiace.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Bastian Pozri príspevok
Anklar asi sisi nevsimla, ze som napisal: "A nemam na mysli vizualnu stranku."
Mal som na mysli to, ako ju napadlo zadat otazku formou:
Poradite mi prosim preco nenachadzam pracu i ked pracovat velmi chcem? Su veci ktore trh ziada a ja rozpisem co v kazdom smere ponukam. Posielam v priemere 10 ziadosti na kazdy pracovny den, chodim na 2 pohovory v tyzdni a 4 mes. pracu nema. Povedzte mi, mam to vzdat a ist do zahranicia?
Takto formuluje clovek co sa rad necha lutovat...
Dobre, dobre Bastia, prosim Ta, nefrfli na mna aj Ty, aj tak mam taky nesikovny den. Mas pravdu. Tu Tvoju vetu som akosi prehliadla. Mas pravdu, mas pravdu, mas pravdu. Fakt som dnes nejako nepozorna. Radsej to zbalim. Pekny vikend.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tinkidinki máš pravdu,
chce to drzé sebavedomie habibti s toľkými znalosťami musíš preraziť aj keby si nechcela
zdá sa mi, že sa správaš chaoticky, posielať desiatky žiadostí na rôzne miesta, mám za to, že o tých firmách si nezisťuješ ani len to, čím za zaoberajú / reálne sa to nedá zvládnuť/ a vieš presne čo chceš robiť?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

No, my máme opačný problém. Sme firma na východe Slovenska a nemôžeme nájsť zamestnancov. Dnes som bola na výberovom konaní na úrade práce a z 57 pozvaných nezamestnaných, prišlo 33, z tých 28 malo vážny problém prečo pracovať nemôžu. Ostalo 5, ktorí síce vážny problém nemali, no ani chuť pracovať. A to sme na východe Slovenska. Takže z toho mi vyplýva, že pracovať chcú len vzdelaní, inteligentní ľudia. Nájsť robotníkov je dosť veľký problém.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

anklar Pozri príspevok
Dobre, dobre Bastia, prosim Ta, nefrfli na mna aj Ty, aj tak mam taky nesikovny den. Mas pravdu. Tu Tvoju vetu som akosi prehliadla. Mas pravdu, mas pravdu, mas pravdu. Fakt som dnes nejako nepozorna. Radsej to zbalim. Pekny vikend.
Anklar tak Ti prajem aj ja pekny vikend - oddychni si!
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Bastian Pozri príspevok
Anklar tak Ti prajem aj ja pekny vikend - oddychni si!
Bastian, este som sem naposledy nazrela a kvoli Tebe som sa rychlo registrovala. Dakujem ti a aj Ty si dobre oddychni.
Ozaj, teraz vidim, ze som ti napisala BASTIA - nechtiac. Bol si v Bastii? (Korzika). Ak nie, vyber sa na ostrov. Najvacsi zazitok bol cely ostrov. Nemozem povedat, kde bolo najkrajsie. Korzika ma taku divoku krasu.
Este raz, maj sa pekne cez vikend. Taham ciaru domov.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anklar Pozri príspevok
.
Este raz, maj sa pekne cez vikend. Taham ciaru domov.
Pekný výraz, nepočula som ho ešte,asi ho začnem používať, ak ho anklar, nemáš patentovaný.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
To sa stane, keď "zblbne" formátovanie. Aj mne sa to už stalo, a príspevok som musel ručne upraviť (vymazať tie formátovacie znaky). Tie formátovacie znaky sú v každom príspevku, ale v bežnom texte sa nezobrazujú a slúžia pre PC aby správne zobrazilo formát písma. Ak sa však niečo pokazí, tak za zviditeľnia a potom to vyzerá, ako príspevok od habibti.

Pozeral som aj iné príspevky od nej, ale tie sú formátovo v poriadku.
No to je síce odborne odpovedané na moju poznámku, avšak ja vždy keď zadám tému a uložím ju, skontrolujem, čo som dala "do placu" a prípadne to upravím. Tak mi Chobotík ešte vysvetli, či je možné, že by som to nevidela ? po vložení? . Ak je to tak tak, sorry
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

slavica Pozri príspevok
No to je síce odborne odpovedané na moju poznámku, avšak ja vždy keď zadám tému a uložím ju, skontrolujem, čo som dala "do placu" a prípadne to upravím. Tak mi Chobotík ešte vysvetli, či je možné, že by som to nevidela ? po vložení? . Ak je to tak tak, sorry
Keď si pisateľ po vložení pozrie príspevok, tak vidí, ak mu ho zle pridalo. Ja som tak nedokázal citovať jeden príspevok, lebo stále v citácii boli tie formátovacie znaky. Tak som radšej necitoval. Bolo to tu:

http://www.porada.sk/t58478-vypoved-...-9-2007-a.html

Je to nepochybne technická chyba, ale pisateľom opraviteľná.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Melnick Pozri príspevok
Pekný výraz, nepočula som ho ešte,asi ho začnem používať, ak ho anklar, nemáš patentovaný.
Ahoj, Melnick. Trosku som zabocila kvoli Bastianovi.
Kludne ho pouzivaj, ak sa ti rata - rataj aj s tym, ze nie je spisovny. Tahala som ciaru svojich myslienok az domov. Piatok bol moj zly den.
Prajem Tebe a vsetkym Poradakom uspesny tyzden.
Vratme sa k teme, ak este niekomu nieco mudre napadne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať