Zavrieť

Porady

Koniec RD o mesiac nástup na MD

Dobrý deň!
Potrebovala by som poradiť s nasledovným problémom:

Kamarátke končí RD v novembri 2007 (dieťa dovŕši 3 roky), je stále hlavnom pracovnom pomere. Vo februári sa prihlási na svet druhé dieťaťko. Chcela by som sa spýtať ako má vykryť to obdobie medzi koncom RD a nástupom na MD? Z akého VZ sa jej bude vyplácať materské? Treba opäť zaslať žiadosť o materské svojmu zamestnávateľovi?

ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Ja som tu toho dneska prečítala strašne veľa a chcem sa uistiť len v mojom zmýšľaní. Tá kamarátka má vlastne splnenú podmienku poistenia 270 dní (aj napriek tomu, že bola na MD a následne na RD). To znamená, že keby sa pár dní pred pôrodom u niekoho zamestnala s maximálnym VZ mohla by dostať vyššiu materskú. A čo v prípade keby sa inde nezamestnala, je rozhodujúcim obdobím pre výpočer materského bude rok 2006. Takže sa jej bude rátať materské z pravdebodobného VZ? Ďakujem

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Nepíšeš presné dátumy. No predpokladám, že tvoja kamarátka pôjde na materskú asi niekedy v januári 2008. Takže bude pracovať celý december 07 a časť januára 08.
    Podla mna ak nepreruší PP, bude jej rozhodujúce obdobie práve december 2007 (resp. obdobie od nástupu po rodičovskej dovolenke do konca roku 2007).
    Naposledy upravil brčko : 26.09.07 at 18:03

    Farks je offline (nepripojený) Farks

    Farks
    Ďakujem pekne.
    Skúsim ešte sa spýtať takto: problém je v tom, že kamarátka už nastúpiť na ten jeden mesiac nebude môcť, pretože pracuje na takom pracovnom mieste, kde by bruško bolo asi prekážkou.ČO v takomto prípade? Je lepšie ísť na PN? Alebo skôr na MD? Poprípade si predĺžiť tú prvú RD? Z ktorého VZ by sa potom rátalo materské?

    Ďakujem vopred za všetky rady

    Koniec RD o mesiac nástup na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.