Zavrieť

Porady

Canna indická

Dostala som tento rok cannu indickú. Teda 2. Nekvitli mi, mám ich asi od júla. Už som sa niekde dočítala,že má hľuzy, niekorene. Má veľké listy, a teraz tak rozmýšľam,že ako ju mám zazimovať. Mám tie veľké listy zostrihať, alebo ako s ňou na zimu treba? A potom zase na jar, vôbec, aká je správna opatera o ňu. Poraďte. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Mne ju dala suseda minulý rok tak k jeseni. Dostali sme len tie hľuzy a z nich trčali asi 10 cm zvyšky stonky.
    Dali sme to do pivnice, aby nezamrzli, sem tam poliali, aby neuschli.

    Na jar sme z toho rozsadili asi 8 kúskov.
    Takže sa to chystáme ostrihať, vyhrabať ešte skôr ako bude mrznúť, a zasa to pichneme do pivnice.
    Aktuálne napíšem, keď suseda zazvoní, že to mám vybrať zo zeme...

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Tie hluzy si davala do piesku, alebo niecoho? Alebo len tak volne....
    Fakt nemam predstavu. A akej farby mas ty tie tvoje?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    My sme to mali v plastovom ciernom vreci, otvorené, bez piesku a sem tam sa to zalialo.
    Kopať sa to vraj má až niekedy koncom októbra, neviem presne...

    Ja mám na nich také jasne červené kvietky.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja ich skladujem v bedničke v pilinách,v šope.Pozor na mráz! Sú veľmi háklivé. Vyberám ich pred prvými mrazíkmi. Zazimujú sa podobne ako georgíny.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Ja ich mám v kvetináčoch, v jeseni to ostrihám, dám do pivnice a na jar ich vyberiem, začnem polievať, poprípade hľuzy rozdelím.
    Jeden rok sa mi stalo, v tie hľuzy narástli tak, že praskol kvetináč a hľuzy sa puklinou tlačili von.
    Zistila som, že najlepšie rastú v plytkom kvetináči.

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Dnes som si v Baumaxe kupila kanu indicku- teda hluziky. No, ked som otvorila doma sacok, tak sa mi zdali nejake presusene, to je normalne? Ponorila som ich do vody na taku hodinku a chcem ju posadit do kvetinaca. Je to spravny postup?

    lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

    lusielaL
    Ja som moje zasadila uz v aprili,su uz pekne narastene,cakam kedy vyzenu kvet.Obavam sa ci si nekupila akciove,uz suche...Ked som sadila moje hluzka klicila bielym klickom,mam svoje prezimovane,sadim priamo do zeme,mala som aj v kvetinaci,ale sa mi to velmi nepacilo.

    J500j je offline (nepripojený) J500j

    J500j
    elliko Pozri príspevok
    cibule kaní som asi zle uskladnila na zimu, vyzerá že zmrzli, možu ešte vypučat?
    Ak si z BA alebo okolia a ak aj mne tiež nepomrzli čo večer preverím môžem darovať. V prípade že prežili pošlem správu.

    Jano

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.