Zavrieť

Porady

Priepustka

Prosím Vás o radu, som zamestnaná u manžela - živnostníka, som tehotná potrebujem od manžela priepustku k žensk. lekárovi / každý mesiac poradňa/?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    drma Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu, som zamestnaná u manžela - živnostníka, som tehotná potrebujem od manžela priepustku k žensk. lekárovi / každý mesiac poradňa/?
    A čože, vari ťa nechce pustiť k lekárovi?

    Ak máš riadnu pracovnú zmluvu a robí ti dochádzku, kde vykazuje aj neprítomnosť na pracovisku, tak by nebolo zlé mať v dokumentácii podchytené potvrdenky o návšteve lekára.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Ale mohol by byť tolerantný (myslím manžela) a nemusel by od teba pítať tie priepustky a zaplatiť ti deň ako keby si robila.

    drma je offline (nepripojený) drma

    drma
    Práveže je až príliš tolerantný, on tie priepustky ani nevyžaduje, ja sa práve pýtam hlavne k vôli tej dokumentácii, aby sme mali všetko v poriadku. Takže ak som to správne pochopila, keď budem mať priepustku na napr. 2 hod môže mi zaplatiť v ten deň ako keby som robila celý deň?

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    drma Pozri príspevok
    Práveže je až príliš tolerantný, on tie priepustky ani nevyžaduje, ja sa práve pýtam hlavne k vôli tej dokumentácii, aby sme mali všetko v poriadku. Takže ak som to správne pochopila, keď budem mať priepustku na napr. 2 hod môže mi zaplatiť v ten deň ako keby som robila celý deň?
    Nesprávne si to pochopila. Pokiaš ťa manžel netýra a nebije, nepotrebuješ priepustku.

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    drma Pozri príspevok
    Práveže je až príliš tolerantný, on tie priepustky ani nevyžaduje, ja sa práve pýtam hlavne k vôli tej dokumentácii, aby sme mali všetko v poriadku. Takže ak som to správne pochopila, keď budem mať priepustku na napr. 2 hod môže mi zaplatiť v ten deň ako keby som robila celý deň?
    ak máš priepustku na 2 hodiny, tak tieto 2 hodiny budeš mať ako paragraf a 6 hodín odpracovaných. Ale ja by som to isto nekomplikovala takýmto spôsobom

    flopnr je offline (nepripojený) flopnr

    flopnr
    Pokiaľ viem, tak by si priepustku mala mať minimálne z bezpečnostného dôvodu, keby sa ti nedajbože stal nejaký úraz počas neprítomnosti na pracovisku a stalo sa to súčasťou nejakého vyšetrovania (polícia, bezpečnosť práce a pod.) Chrániš tým aj svojho manžela!! Ale nechcem malovať čerta na stenu, lenže ten nikdy nespí......
    A ešte niečo, ak nemáš problémy s tehotenstvom, nechaj tomu prirodzený priebeh bez zásahu a každomesačnej porady u lekára.Myslím že ti viac pomôže kľud, rodinná pohoda a manželova pomoc ako "všeobecné rady" lekára, ktoré si dnes nájdeš v časopisoch aj na nete. Prajem tebe aj bábätku veľa zdravia.

    drma je offline (nepripojený) drma

    drma
    flopnr Pozri príspevok
    Pokiaľ viem, tak by si priepustku mala mať minimálne z bezpečnostného dôvodu, keby sa ti nedajbože stal nejaký úraz počas neprítomnosti na pracovisku a stalo sa to súčasťou nejakého vyšetrovania (polícia, bezpečnosť práce a pod.) Chrániš tým aj svojho manžela!! Ale nechcem malovať čerta na stenu, lenže ten nikdy nespí......
    A ešte niečo, ak nemáš problémy s tehotenstvom, nechaj tomu prirodzený priebeh bez zásahu a každomesačnej porady u lekára.Myslím že ti viac pomôže kľud, rodinná pohoda a manželova pomoc ako "všeobecné rady" lekára, ktoré si dnes nájdeš v časopisoch aj na nete. Prajem tebe aj bábätku veľa zdravia.
    Dakujem krasne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.