Zavrieť

Porady

PC a dokúpenie

Ahoj,

mám viacero pre mňa "ošemetných" otázok ohľadom PC

1. v r. 01 kúpim PC (monitor+PC+OEM software), cena je povedzme 28tis. Nezaradím do majetku ale jednorázovo do nákladov. V r. 02 kúpim tlačiareň za 8tis. a používam ju s týmto PC. Tlačiareň ide tiež do nákladov? (v jednom roku by spolu s PC tvorili jeden celok s cenou 36tis. teda dlhodobý majetok). Čo v tomto prípade.

2. v r. 01 kúpim PC, cena =
a) 34tis., v r. 03 kúpim nový monitor (kvalitnejší) za cenu 10tis. (ide do nákladov alebo ako technické zhodnotenie majetku)
b) 28tis., v r. 03 kúpim nový monitor (kvalitnejší) za cenu 10tis. (ide do nákladov alebo ??? ako prípad 1.?)

3. v r. 01 kúpim PC, s win xp (cena 29900) a v roku 03. chcem prejsť na Vistu (krabicová verzia)

4. v r. 01 kúpené PC, ktorý má nelegálny win98, v r. 03 zlegalizovaný win na xp (cena pc 28tis. legalizácia 4,5tis.)

Za každú radu a pomoc ďakujem. Mám trochu hokej v týchto veciach
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    1. Keď kúpiš tlačiareň až v ďalšom roku a v cene 8tisic, tak pôjde do nákladov.

    2. a, nový monitor keďže je do 10tis.ide hneď do nákladov
    b, tiež ide do nákladov

    Aspoň niečo .

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    2.a) máš možnosť ešte postupovať aj podľa § 29 ods.2 zákona o dani z príjmov
    3,) obe pri dodržaní limitu zaradenia do VOZD
    4.,) nelegálny win neexistuje , win xp - VOZD

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpovede v texte
    feap1 Pozri príspevok
    1. v r. 01 kúpim PC (monitor+PC+OEM software), cena je povedzme 28tis. Nezaradím do majetku ale jednorázovo do nákladov. V r. 02 kúpim tlačiareň za 8tis. a používam ju s týmto PC. Tlačiareň ide tiež do nákladov -áno

    2. v r. 01 kúpim PC, cena =
    a) 34tis., v r. 03 kúpim nový monitor (kvalitnejší) za cenu 10tis. (ide do nákladov áno
    b) 28tis., v r. 03 kúpim nový monitor (kvalitnejší) za cenu 10tis. (ide do nákladov alebo-áno

    3. v r. 01 kúpim PC, s win xp (cena 29900) a v roku 03. chcem prejsť na Vistu (krabicová verzia) VISTA - do nákladov (je pod 50 tis. Sk)

    4. v r. 01 kúpené PC, ktorý má nelegálny win98, na podnikanie?
    v r. 03 zlegalizovaný win na xp (cena pc 28tis. legalizácia 4,5tis.) náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.