Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru

Dobrý deň, prosím Vás treba oznamovať na daňový úrad ak rozviažem pracovný pomer ako zamestnávateľ so všetkými zamestnancami? Stačí ak prestanem zasielať kvartálne prehľady?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martina333 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás treba oznamovať na daňový úrad ak rozviažem pracovný pomer ako zamestnávateľ so všetkými zamestnancami? Stačí ak prestanem zasielať kvartálne prehľady?
    Nie nestačí, treba oznámiť listom, že k určitému dňu ste prestali zamestnávať. Ak to neoznámite, tak DÚ bude očakávať kvartálne prehľady. Nezaslanie má za následok pokutu vo výške 2.000,- Sk.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Podľa § 49, ods.9 Zákona o dani z príjmov
    :
    Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný predkladať miestne príslušnému správcovi dane v lehote podľa § 49

    a) prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dani vyberanej podľa § 43 z príjmov zo závislej činnosti, ktoré zamestnancom vyplatil, a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (ďalej len prehľad ),
    b) hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy podľa § 5 ods. 8 ao daňovom bonuse (ďalej len hlásenie ), poskytnutých jednotlivým zamestnancom bez ohľadu na to, či ide o peňažné alebo nepeňažné plnenie za uplynulé zdaňovacie obdobie, a o zrazených preddavkoch na daň; hlásenie obsahuje aj meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu osoby, ktorej bol príjem poskytnutý, jej rodné číslo, výšku zrazeného preddavku na daň, sumu priznaného a vyplateného daňového bonusu, zrazenú daň a základ dane, ak nejde o osoby, na ktoré sa vzťahujú osobitné spôsoby vykazovania údajov podľa osobitného predpisu.132)

    fakt teda nestačí len prestať posielať kvartálne prehľady. dokonca máte povinnosť podať do 31.3. aj Hlásenie na DU. Bolo by dobre, podať za posledný kvartál nulový prehlad, hoci už nebudete mať žiadnych zamestnancov a potom Hlásenie.
    Naposledy upravil jacekova : 19.09.07 at 04:57

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    martina333 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás treba oznamovať na daňový úrad ak rozviažem pracovný pomer ako zamestnávateľ so všetkými zamestnancami? Stačí ak prestanem zasielať kvartálne prehľady?
    V prípade , že zamestnávateľ len dočasne nezamestnáva , tak by som posielala nulové prehľady, ale ak už nebude vôbec v budúcnosti zamestnávať, tak by som dala oznámenie na DÚ, že zamestnávateľ prestal zamestnávať.

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Aj môj kamarát prestal zamestnávať, tak sme poslali na DU list, v ktorom sme im oznámili, že dňa napr. 20 sme ukončili pr.pomer s posledným Zncom a už nezamestnávame nikoho a týmto žiadame DU o ukončenie registracie platitela dani z príjmov zo záv.činnosti

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ak prestanete zamestnávať je potrebné túto skutočnosť oznámiť na daňový úrad-tu ide o oznamovaciu povinnosť podľa §31 Zákona o správe daní a poplatkov.A ešte pripomeniem, že odhlásenie z registra zamestnávateľov je potrebné vykonať aj na sociálnej poisťovne .
    Naposledy upravil macula : 19.09.07 at 06:47

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    hanelie Pozri príspevok
    a samozrejme aj do zdravotnej poisťovne - odhláška
    Ja mám inú skusenosť so ZP : poslala som odhlášku zamestnávateľa na VZP ,ale následne mi volali, že zamestnávateľ sa neodhlasuje.

    Ukončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.