Zavrieť

Porady

Reklamný polep automobilu

Ahojte poraďáci .
Chcem Vás poprosiť o názor na účtovanie nasledujúcej formy reklamy:
- firma si na svoje auto nechala vyrobit reklamný polep, ktorý zobrazuje jednu z hlavných činností firmy, tento polep stál 19.900,- bez dph/firma je platca dph
- zaúčtovala som to ako drobný hmotný majetok, ale nie som si istá, či správne, keďže to auto je vlastne nosičom reklamy, nemala by som to účtovať ako technické zhodnotenie auta (alebo toto platí iba v prípade, ak by to stálo viac ako 30.000)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to reklama, služby 518AE.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Platí to, čo napísala Tweety v príspevku č.7.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Reklamný polep určite nie je technické zhodnotenie auta,
    Za technické zhodnotenie auta sa môže považovať napr. zabudovateľné GPS /nie prenosné /, ťažné zariadenie, ap.

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Ten reklamný polep sme však naozaj dostali do ruky ako velke nalepky, ktoré sme si potom sami nalepili...
    Faktúra zahŕňa vlastne výrobu tej nálepky ako takej, akurát že to bolo vymerané presne na to auto. Aj v tom prípade je to podľa vás služba?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Ja učtujem v JU a takýto reklamný polep /mám/ som dala ako prevádzkovú réžiu

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Oukej, ďakujem Vám všetkým.
    Pravdupovediac som to tiež najprv zaúčtovala ako službu, ale potom som sa nejako poplietla tým, že tá reklama by bez auta vlastne nemohla fungovať...

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Ahojte ,

    rada by som otvorila tuto temu ohladom reklamneho polepu na auto v majetku spolocnosti, ide o službu alebo majetok, suma polepu je nad 1700 Eur.

    Prikladám aj ked starsieho dáta usmernenie danoveho riaditelstva ohladom sluzby a tovaru...

    Mne z neho vyplyva ze ide majetok , a ten je potrebne odpisovat... kedze nie je uvedeny reklamny polep v odpisovych skupinach zrejme by sa mal odpisovat 6 rokov, aj ked to velmi nema zmysel kedze auto sa odpisuje 4 roky...

    nemyslim si ze ide o technicke zhodnotenie auta

    aky mate na to názor vy?

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    aj napriek tomu, ze dodavatel dodal "hmotne" nalepky - polep na auto, nalepky budu na aute ktore je v majetku spolocnosti...

    z vyssie uvedeneho usmernenia DR mi vyplyva, ze v pripade, ze by firma dodala material na nalepky a oni by spravili len vizualizaciu a napr. tlac, tak v tom pripade ide o sluzbu v opacnom pripade ide o material/tovar/ majetok...

    Reklamný polep automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.