Zavrieť

Porady

Vylučovacia urografia

Ahojte všetci
Vie mi niekto povedať, ako prebieha vylučovacia urografia? Mám obličkový kameň. Termín sa blíži a s ním aj moje obavy. Ako dlho trvá a či aj bolí, či treba dodržať nejaký ten pôst pred ňou atď. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabriska je offline (nepripojený) gabriska

    gabriska
    Samotna urografia vobec nie je bolestive vysetrenie, ak neratame vpich injekcie s kontrastnou latkou do zily.Odporuca sa cca. 1 hod. pred vysetrenim uzit Ditiaden pre pripadnu alergicku reakciu. S casovym odstupom 10-15 minut sa urobi niekolkokrat roentgenovy snimok. Ja sama som absolvovala toto vysetrenie asi tak pred rokom, ale uz si velmi dobre nespominam, ci bolo nutne byt nalacno alebo nie. Takze ziaden strach, nie je to nic hrozne.

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    Ahojte,
    akurat som prisla od urologa a objednal ma na vylučovačku a povedal, že kameňu pomôžeme von. Chcem sa opytať, či sa to hneď robí v ten deň, keď aj vylučovačka, alebo ma zasa objednajú na ďalší termín. A ako také rozbíjanie kameňa prebieha. Ďakujem všetkým.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Niektoré kamene rozstreľujú laserom a potom ich len vymočíš- teda vycikáš.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Šípková Pozri príspevok
    Ahojte,
    akurat som prisla od urologa a objednal ma na vylučovačku a povedal, že kameňu pomôžeme von. Chcem sa opytať, či sa to hneď robí v ten deň, keď aj vylučovačka, alebo ma zasa objednajú na ďalší termín. A ako také rozbíjanie kameňa prebieha. Ďakujem všetkým.
    Urografia sa robí preto, aby presne vedeli kde sa ten kameň nachádza. Následne po urografii ma objednali na zákrok. Rozbíjali mi kameň aj laserom a aj mi ho vyberali. Nemusíš sa báť, je to takmer bez bolesti.

    Vylučovacia urografia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.