Zavrieť

Porady

Búranie do akej doby po schválení

Čaute poraďáci, ak nám schvália búracie povolenie, tak do akej doby sa musí zbúrať starý dom? Je to nejako časovo ohraničené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je to 2 roky, tak isto ako pri stavebnom povolení.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    A čo v prípade , ak sa búracie povolenie vybavuje a stavba sa v čase vybavovania zbúrala ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zita5 Pozri príspevok
    A čo v prípade , ak sa búracie povolenie vybavuje a stavba sa v čase vybavovania zbúrala ?
    Tak ti tú stavbu prikážu znovu postaviť a zbúrať, až keď bude povolenie vydané.

    Dúfam, že otázka nebola myslená vážne.... či áno?

    pwerka je offline (nepripojený) pwerka

    pwerka
    V buracom povoleni by malo byt presne stanovene do kedy musi byt stavba odstranena spolu s dalsimi podmienkami.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Chobot Pozri príspevok
    Tak ti tú stavbu prikážu znovu postaviť a zbúrať, až keď bude povolenie vydané.

    Dúfam, že otázka nebola myslená vážne.... či áno?
    Mohla byť. Je to rovnaké, ako keď sa začne so stavbou a súbežne sa vybavuje stavebné povolenie. Moju stavbu som tiež tak riešil. Vybavenie stav.povolenia trvalo 4,5 mesiaca, dovtedy som už mal hr.stavbu.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.09.07 at 15:58 Dôvod: Pravopis

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Chobot Pozri príspevok
    Tak ti tú stavbu prikážu znovu postaviť a zbúrať, až keď bude povolenie vydané.

    Dúfam, že otázka nebola myslená vážne.... či áno?

    Ja som nič také nepovedala , či bola otázka myslená vážne

    pwerka je offline (nepripojený) pwerka

    pwerka
    podla Stavebneho zakona:

    Priestupku sa dopustí a pokutou do 25 000 Sk sa potresce ten, kto..... odstráni stavbu bez povolenia príslušného orgánu

    Priestupku sa dopustí a pokutou do 1 milióna Sk sa potresce ten, kto........ako stavebník uskutočňuje novú stavbu bez stavebného povolenia alebo v rozpore s ním

    je to len vyber zo Stavebneho zakona, tych priestupkov je tam citovanych viac. Tieto dva som vybrala preto, lebo sa v tejto teme spominaju.

    Búranie do akej doby po schválení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.