Zavrieť

Porady

špecializovaný lekár

Zdravím všetkých ochotných poradiť:
Podľa §152 odst. 5 Zákonníka práce zamestnávateľ poskytne finančný príspevok na jedlo v hotovosti zamesnancovi, ktorému nemôže zabezpečiť dietne stravovanie.
Zametnanec však musí predložiť potvrdenie od špecializovaného lekára.
Moja otázka: koho chápať ako špecializovaný lekár pre tento účel?
(môže byť kožný lekár, internista, ortopéd, praktický lekár - zatiaľ doniesli potvrdené od týchto lekárov.

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    kukučka Pozri príspevok
    mal by to byť odborný lekár - ten, ktorý mu prikázal držať diétu
    Súhlasím.
    Len sa chcem spýtať, akú diétu môže nariadiť ortopéd? Alebo ide o nepohyblivosť zamestnanca? Nedali by sa využiť gastrolístky a dovoz jedla? Ide o to, že finančný príspevok je potrebné zdaniť a to pre zamestnanca nie je veľmi výhodné.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Rozhodnúť sa musí pracovník sám čo je pre jeho zdravie najlepšie, či diéta a či plnšia peňaženka.
    Ty mu len vysvetli koľko dostane v jednom či druhom prípade.
    Ináč je množstvo ochorení a dosť bolestivých, pri ktorých je potrebná očista organizmu a ortopéd odporúča diétu.

    matamal je offline (nepripojený) matamal

    som normálna práve začínajúca mzdárka ...viac matamal
    ahoj, my mame takeho zamestnanca, a doniesla papier od lekara, ktory jej dietu potvrdil a ma od nas narok na stravne listky, hoci u nas sa vari...

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    matamal Pozri príspevok
    ahoj, my mame takeho zamestnanca, a doniesla papier od lekara, ktory jej dietu potvrdil a ma od nas narok na stravne listky, hoci u nas sa vari...
    Keď doniesla "papier od lekára na diétu", to neznamená, že má nárok na stravné lístky ale na finančný príspevok podľa §152 ods. 5, ktorý sa zdaňuje a zahŕňa do VZ pre ZP.

    špecializovaný lekár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.