Zavrieť

Porady

SZČO zamestnávateľom

Ahojte potrebovala by som surne radu.
Kamarat zaklada zivnost a chce zamestnat 5 ludi. Je mozne v takom pripade u neho viest jednoduche uctovnictvo alebo je lepsie hned zacat s podvojnym? Co vsetko bude musiet zabezpecit na prihlasenie zamestnancov, platenie odvodov? Ked ma na ŽL miesto trv. bydliska Vranov n. Topľou a prevadzkareň v Ba, ohlasit na SP musi zamestnancov vo Vranove? A este jedna otazocka, musi tvorit socialny fond?
Velmi pekne dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikitaf je offline (nepripojený) nikitaf

    nikitaf
    A este jedna vec k tomuto. Chela by som mu robit ucto na dohodu, je to u zivnostnika mozne? Ake su odvody v tomto pripade?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    1. kludne môže viesť jednoduché účtovníctvo
    2. musí sa prihlásiť ako zamestnávateľ do sociálnej poisťovne, do zdravotných poisťovní (podľa toho, v akých sú evidovaní zamestnanci) a na daňový úrad (ako platca dane zo závislej činnosti) podľa sídla zamestnávateľa
    3. musí prihlásiť zamestnancov do SP a ZP
    4. musí tvoriť SF, aj keby zamestnal len 1 zamestnanca
    5. nezabudnite na ochranu os.údajov /od 5 zamestnancov/
    6. ja by som to na dohodu nerobila (bud nech zamestná aj vás alebo na živnosť)
    Naposledy upravil jacekova : 20.09.07 at 05:14

    nikitaf je offline (nepripojený) nikitaf

    nikitaf
    dakujem velmi pekne za radu, len by ma zaujimalo preco nemozem pracovat na dohodu, nakolko pracujem na HPP u ineho zamestnavatela a neviem nakolko su moje info spravne ale pri zivnosti by som musela pracovat na vlastom PC a programe (nieco take sa chystalo, neviem ci schvlilo) co by bol pre mna zbytocne nakladne.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    nikitaf Pozri príspevok
    dakujem velmi pekne za radu, len by ma zaujimalo preco nemozem pracovat na dohodu, nakolko pracujem na HPP u ineho zamestnavatela a neviem nakolko su moje info spravne ale pri zivnosti by som musela pracovat na vlastom PC a programe (nieco take sa chystalo, neviem ci schvlilo) co by bol pre mna zbytocne nakladne.
    Zo zadania témy to nebolo jasné... Keďže sa práca pravidelne opakuje, nie je vhodná dohoda o vykonaní práce, ale môžeš pracovať na dohodu o pracovnej činnosti...

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    nikitaf Pozri príspevok
    dakujem velmi pekne za radu, len by ma zaujimalo preco nemozem pracovat na dohodu, nakolko pracujem na HPP u ineho zamestnavatela a neviem nakolko su moje info spravne ale pri zivnosti by som musela pracovat na vlastom PC a programe (nieco take sa chystalo, neviem ci schvlilo) co by bol pre mna zbytocne nakladne.
    Ak u jedného pracujete na hlavný pracovný pomer, môžete mať u druhého vedľajší pracovný pomer.

    SZČO zamestnávateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.