Zavrieť

Porady

Prosba o pomoc v okolí Prievidze a Banskej Bystrice

Toto som dnes dostala mailom, ak je to pravda a viete pomôcť.....


-Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o rozšírenie tohto mailu, ktorý môže pomôcť 12-ročnému dievčatku z Prievidze. Pavlínka Kubová leží v Roosveltovej nemocnici v Banskej Bystrici a súrne potrebuje darcu kostnej drene a krv skupiny B pozitív, pretože má leukémiu. Bohužiaľ rodičia nie sú vhodní darcovia. Denne do 9,00 hod nalačno môžu dobrí ľudia prísť darovať krv a kostnú dreň. Veľmi jej chcú pomôcť aj spolužiaci a pedagógovia z Piaristického gymnázia v Prievidzi, ktorého Pavlínka študentkou a zorganizovali plný autobus darcov z Prievidze, žiaľ nenašiel sa ešte vhodný darca a zdravotný stav dievčatka sa zhoršuje.

Ďakujem.
Mazáňová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    O pripade Pavlinky som citala. Zatial sa vraj nasli iba dvaja vhodni darcovia z celej medzinarodnej databanky darcov (v Amerike a v Australii). Velmi si prajem, aby sa nasiel vhodny darca cim skor aj u nas, lebo podla informacii medii prichadzaju na pomoc s uvedenou krvnou skupinou cele skupiny ludi, takze vdaka, ze ludia nie su k takymto pripadom lahostajni. Zial, zatial neuspesne. Nadej vsak zomiera posledna.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Lubi , je to pravda o tej Pavlínke, výzva je uverejnená aj na WWW.darujkrv.sk. Inak dobrá stránka, veľa sa tam človek dozvie. Ale sú tam ináč aj aktuálne výzvy pre celé Slovensko čo sa týka darcovstva. A ešte kopec iných užitočných vecí. Kto máte trošku času, pozrite si túto stránku. Ja osobne som bezplatný darca krvi a je to fakt dobrý pocit, ak viete, že ste niekomu veľmi pomohli...

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Luebchenko:No a teraz ma napadlo , či som sa nepomýlila v Tvojom mene : "Lubi". Ak ano prepáč, tak nejak ma to napadlo v rýchlosti , že Lubi..

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Evaman
    Luebchenko:No a teraz ma napadlo , či som sa nepomýlila v Tvojom mene : "Lubi". Ak ano prepáč, tak nejak ma to napadlo v rýchlosti , že Lubi..
    Oficiálne som Ľubica :p Evi, ak si Eva, je super že sú ľudia ako ty, ja som si preskákala so synom podobnú perepúť a viem koľko krvi potreboval a dodnes vďačím za jeho život aj všetkým tým ľudom, ktorí takto pomáhajú. Ja sama žiaľ darovať nemôžem lebo som diabetik, ale čo už, pomáhať sa dá aj inak :p

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    luebchenko
    Oficiálne som Ľubica :p Evi, ak si Eva, je super že sú ľudia ako ty, ja som si preskákala so synom podobnú perepúť a viem koľko krvi potreboval a dodnes vďačím za jeho život aj všetkým tým ľudom, ktorí takto pomáhajú. Ja sama žiaľ darovať nemôžem lebo som diabetik, ale čo už, pomáhať sa dá aj inak :p
    pri hľadaní pomoci cez poradu som našla len teba, že si diaetik. Máš skúsenosti, ako liečiť diabetickú nohu? Teda ide len o palce na nohách, ktoé vyzerajú ako zapálené - v lepšom prípade, v tom horšom sa tvoria otvorené rany. Ale ak sú tie zápaly, aké masti sú osvedčené? Píšem verejne na Poradu, možno sa nájdu aj iní so skúsenosťami.
    Dakujem

    Prosba o pomoc v okolí Prievidze a Banskej Bystrice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.