Zavrieť

Porady

neplatené voľno zamestnanca

ahojte poradaci,prosim vas, poradte (opat!!) - zamestnanec poziadal o 2 mesiace neplateneho volna (zahran.jazyk.pobyt)- ako mam postupovat? kde to mam nahlasit - teda ake institucie (soc.poist.,VsZP a pod.), ake podklady potrebujem atd. - prosim poradte..vopred srdecna vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    stanicapap Pozri príspevok
    ahojte poradaci,prosim vas, poradte (opat!!) - zamestnanec poziadal o 2 mesiace neplateneho volna (zahran.jazyk.pobyt)- ako mam postupovat? kde to mam nahlasit - teda ake institucie (soc.poist.,VsZP a pod.), ake podklady potrebujem atd. - prosim poradte..vopred srdecna vdaka
    Do 8 dní od začatia nahlásiš neplatené voľno na sociálne poisťovňu - ako prerušenie poistenie z dôvodu neplateného voľna. Na zdravotnú poisťovňu sa nenahlasuje nič, pretože zákon o zdravotnom poistení formu neplateného voľna, ani absenciu nepozná. Zamestnávateľ v takomto prípade musí odvádzať poistné z minimálnej mzdy, t.j.zo 7600,Sk, čo je 1064 Sk v súčasnosti, s tým, že toto poistenie potom, keď zamestnanec nastúpi späť si bude refundovať - teda strhne mu to z výplaty.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    a ake tlacivo mam na SP pouzit - normalne registracny list FO - a potom, kde to tam oznacim?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanicapap Pozri príspevok
    a ake tlacivo mam na SP pouzit - normalne registracny list FO - a potom, kde to tam oznacim?
    Použiješ RLFO v odd. 10 vyplníš dátum prerušenia, a dôvod uvedieš 1 - čerpanie pracovného voľna bez náhrady mzdy. A v záhlaví RLFO tiež zaškrtneš prerušenie.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    dakujem.. a este ma napadla jedna otazocka - ani na danovy urad nic neodvadzam? vsetko,co plati zamestnavatel je len na SP?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    stanicapap Pozri príspevok
    dakujem.. a este ma napadla jedna otazocka - ani na danovy urad nic neodvadzam? vsetko,co plati zamestnavatel je len na SP?
    Na daňový úrad nenahlasuješ tiež nič.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stanicapap Pozri príspevok
    dakujem.. a este ma napadla jedna otazocka - ani na danovy urad nic neodvadzam? vsetko,co plati zamestnavatel je len na SP?
    Počas neplateného voľna platíš iba do ZP z min. VZ, do SP neplatíš.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    smith Pozri príspevok
    Počas neplateného voľna platíš iba do ZP z min. VZ, do SP neplatíš.
    prave vyssie mi uviedli kolegovia, ze prave platim do soc.poi. a do zdravotnej nie! tak teraz mam zmatok

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    prepacte, asi sa vam budem zdat ako "so slabym vedenim", ale rada by som si to zhrnula,takze: do Soc.poist. LEN OZNAMIM formou RLFO prerusenie a NEPLATIM NIC - cize ani nevypisujem za neho mesacny vykaz, AVSAK do zdrav.poisto. NIC NENAHLASUJEM, ALE PLATIM povinne odvody z MINIMALNEJ MZDY - 7600,-Sk - dobre to teraz chapem???

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Orsz Pozri príspevok
    , s tým, že toto poistenie potom, keď zamestnanec nastúpi späť si bude refundovať - teda strhne mu to z výplaty.

    O tomto by zamestnanec mal byť informovaný a je dobré mať jeho písomný súhlas s refundáciou...aby po jeho návrate nedošlo k nepríjemným rozhovorom z-teľ vs. z-nec.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    stanicapap Pozri príspevok
    prepacte, asi sa vam budem zdat ako "so slabym vedenim", ale rada by som si to zhrnula,takze: do Soc.poist. LEN OZNAMIM formou RLFO prerusenie a NEPLATIM NIC - cize ani nevypisujem za neho mesacny vykaz, AVSAK do zdrav.poisto. NIC NENAHLASUJEM, ALE PLATIM povinne odvody z MINIMALNEJ MZDY - 7600,-Sk - dobre to teraz chapem???
    Áno chápeš to správne a takto Ti to bolo aj napísané vyššie.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    ach ano, len "moja malickost" zle citala..takze sa ospravedlnujem...srdecna vdaka za neskutocne potrebne rady..prajem vsetkym poradakom krasne jesenne dni..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.