Zavrieť

Porady

zaúčtoovanie bločkov

V peňažnom denníku mám zaúčtované bločky do polovice septembra. Našla som ešte bločky zo začiatku augusta. Môžem ich zaúčtovať do poradia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Samozrejme, pokiaľ Ste platcami DPH, tak opraviť evidenciu DPH. Pokiaľ by bolo po 25-om a Ste mesačnými platcami, trebalo by opravné DP k DPH.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Tak v pohode môžte. Veď koľkí nesú účtovníčke účtovníctvo na spracovanie až po Novom roku ...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak sa účtovníctvo spracováva pomocou sw, nie je žiadný problém so zaúčtovaním takýchto prípadov.
    Zákon o účtovníctve o.i v § 3 hovorí
    (1) Účtovná jednotka účtuje a vykazuje účtovné prípady v období, s ktorým časovo a vecne súvisia (ďalej len "účtovné obdobie"). Ak túto zásadu nemožno dodržať, účtovná jednotka ich zaúčtuje a vykáže v období, keď sa tieto skutočnosti zistili.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    ja sa pokúsim o praktickú radu: v týchto prípadoch dávam dátumy: dátum platby - ako na doklade z ERP, faktúry a pod.; dátum účtovného prípadu a dátum vystavenia dokladu - aktuálny dátum. Teda ak 15.10 zistím, že som nezaradila doklad z 01.08., tak na mnou vystavenom doklade bude dátum úhrady 1.8., ale dátum zaúčtovania 15.10. - s dovysvetlením v poznámke, prečo sa tak stalo...

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Dobrý deň. Mám takýto problém. Dal som zamestnancovi na sl. cestu hotovosť. On natankoval PH do služ. auta na svoju súkromnú kartu. Môžem mu takýto výdaj uznať ? a ako to zaúčtovať? Ďakujem

    dopravca je offline (nepripojený) dopravca

    dopravca
    Tweety Pozri príspevok
    Zaúčtovať to klasicky, ako výdaj z pokladne.

    čiže danovákom nebude vadit, že je to zaplatené zo súkromného účtu zamestnanca?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe, je to rovnaké, ako keď zaplatí zo svojich hotovostných peňazí a potom sa mu preplatí cez pokladňu.

    INGA 11 je offline (nepripojený) INGA 11

    INGA 11
    Dobrý deň.Prosím Vás poradí mi niekto ako mám postupovať pri účtovaní bločkov z reg.pokladne ak účtujem spotrebu PHM ale na bločku mám aj iné položky ako napr. nápoje, žuvačky. Mám dať všetok nákup na bločku do výdavku neovplyvň. ZD a interným dokladom účtovať len PHM. Lenže je toho veľa a ak mám všetko rozúčtovávať je to zdĺhavé. Ako mám teda postupovať aby to bolo správne a v súlade so zákonom?
    Ďakujem za poradenie.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Môžeš všetko naúčtovať ako VNZD a potom na základe prepočtu spotreby PHM zúčtovať túto čiastku ako VOZD. Aj tak musíš spotrebu PHM prepočítať.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    INGA 11 Pozri príspevok
    Dobrý deň.Prosím Vás poradí mi niekto ako mám postupovať pri účtovaní bločkov z reg.pokladne ak účtujem spotrebu PHM ale na bločku mám aj iné položky ako napr. nápoje, žuvačky. Mám dať všetok nákup na bločku do výdavku neovplyvň. ZD a interným dokladom účtovať len PHM. Lenže je toho veľa a ak mám všetko rozúčtovávať je to zdĺhavé. Ako mám teda postupovať aby to bolo správne a v súlade so zákonom?
    Ďakujem za poradenie.
    Ja to rozúčtovávam priamo pri účtovaní toho ktorého dokladu-aj z Reg.pokl., teda PHM osobitne a ostatné -žuvačky, nápoje tiež osobitne ako VNZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.