Zavrieť

Porady

mínusový bloček z RP

Prisím niekoho o radu. Nakúpila som tovar konkrétne nápoje - doklad je bloček. Po dohode z dodávateľom som nepredaný tovar vrátila a on mi vystavil bloček s mínusom z reg. pokladne. Potrebovala by som vedieť postup zaučtovania tohto bločka v JÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ja by som to dala mínusom výdavok. Teda tak ako to bolo zaúčtované pôvodne len s opačným znamienkom.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Mám podobnú otázku,
    SZČO zaplatil DU cestnú daň a mal tam preplatok daňový údrad mu preplatok vrátil na BÚ.
    Dala som to v banke ako výdavok mínusom a v prevádzkovej réžii tiež mínusom.
    Podľa toho čo čítam v predchádzajúcom príspevku malo by to byť ok.
    Len sa chcem utvrdiť, môže to teda tak byť?
    Ďakujem.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Netka Pozri príspevok
    Mám podobnú otázku,
    SZČO zaplatil DU cestnú daň a mal tam preplatok daňový údrad mu preplatok vrátil na BÚ.
    Dala som to v banke ako výdavok mínusom a v prevádzkovej réžii tiež mínusom.
    Podľa toho čo čítam v predchádzajúcom príspevku malo by to byť ok.
    Len sa chcem utvrdiť, môže to teda tak byť?
    Ďakujem.
    Áno, máš to správne.

    lukakim je offline (nepripojený) lukakim

    lukakim
    Veľmi pekne ďakujem, zmiatlo ma to, že je to v podstate príjem do pokladne a ja budem vystavovať výdavkový doklad. Dík ešte raz.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    lukakim Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem, zmiatlo ma to, že je to v podstate príjem do pokladne a ja budem vystavovať výdavkový doklad. Dík ešte raz.
    Ale konečný efekt rovnaký. Pekný deň

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    lukakim Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem, zmiatlo ma to, že je to v podstate príjem do pokladne a ja budem vystavovať výdavkový doklad. Dík ešte raz.
    To Ťa nezmiatlo, ono to je príjem a malo by to byť zaúčtované ako pokladňa príjem a výdavok nákup tovaru mínusom. Je to problém a nedostatok sw, že to takto nejde zaúčtovať.

    lukakim je offline (nepripojený) lukakim

    lukakim
    Ja účtujem v money a zisťujem,že toto nie je jediný problém tohto sw. Napr. zúčtovanie miezd zamestnancov. Ako náhle má zamestnanec nejakú zrážku pr.stravné, program miesto toho aby vytvoril závazok voči zamestnancovi z čistého príjmu, vytvorí ho z toho čo mu máš poslať na účet.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Takto by malo vyzerať zaúčtovanie úhrady dobropisu cez pokladňu do peňažného denníka. Je to položka pod por.č.11 s číselníkom PP-11. Denník je zložený z dvoch strán.

    lukakim je offline (nepripojený) lukakim

    lukakim
    Ja to chápem ak by mi vystavil dodavateľ na vrátený tovar dobropis bolo by to jasné úhrada dobropisu PP doklad. Lenže on mi vystavil len mínusový bloček.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    lukakim Pozri príspevok
    Ja to chápem ak by mi vystavil dodavateľ na vrátený tovar dobropis bolo by to jasné úhrada dobropisu PP doklad. Lenže on mi vystavil len mínusový bloček.
    Bloček sa zaúčtuje do PD presne tak isto ako je uvedené v prílohe príspevku č. 9. Vystavíš si PPD.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    to je to isté, dobropis zaúčtuješ ako nákup tovaru mínusom, doklad z erp mínusom za vrátený tovar - nákup tovaru mínusom. Len obídeš zaevidovanie dobropisu, zápis spravíš hneď v denníku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.