Zavrieť

Porady

preradenie zamestnanca na inu pracu, karne pokarhanie

Ahojte poradaci,
chcela by som spytat ako je to preradenim zamestnanca na inu pracu.Bolo to tu viackrat rozoberane..viem ide o par. 55 ZP..cize zamestnavatel moze preradit iba v specifickych pripadoch..je tu ale jeden hacik. co ked zamestnavatel da zamestnancovi karne opatrenie za porusenie internej smernice - je to sice len akoze porusenie, pretoze zamestnanec vzhladom na potrebne rychle riesenie zakazky internu smernicu dodrzat nemohol..to len na okraj.Teraz sa jej - zamestnankyni ale vyhrazaju preradenim na iny druh prace spojeny s nizsim platom.Ja si myslim, ze na to nemaju pravo. Potvrdi mi niekto moj nazor? Ma porusenie pracovnej discipliny na to nejaky vplyv? Dakujem za skoru odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Je to "nasite" porusenie...pre upresnenie, firma, v ktorej pracuje kamaratka robi zakazky..interna smernica hovori o tom, ze je potreben vzdy predlozit 3 konkurencne ponuky a potom z nich vybrat tu najlepsiu. Z casovych dovodov to jednoducho niekedy nie je mozne, zakazka musi byt odoslana ako nacenena v ten isty den, cize 3 konkurencne ponuky sa zohnat jednoducho nedaju...
    Ja som tam tiez pracovala, takze viem presne o com hovorim.
    Zo strany firmy ide jednoducho najst si dovod, aby danu pracovnicku mohli preradit na nizsie platene pracovne miesto a na jej miesto dat niekoho ineho.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Porušenie pracovnej disciplíny je jedna vec, a preradenie na inú prácu vec druhá. Priateľka keď svoju prácu nestíhala, mala zamestnávateľovi písomne oznámiť, z akých dôvodov nemôže splniť podmienky internej smernice. Porušenie pracovnej disciplíny je potrebné s ňou prerokovať a ona sa k záležitosti vyjadrí. Preradenie na inú prácu však nemôže byť ako jedna z foriem kárneho postihu. A preto v prípade takéhoto konania zo strany zamestnávateľa ide o nezákonný postih. Pokiaľ sa na zmene obsahu pracovnej zmluvy obidve strany nedohodnú. Dovtedy bude vykonávať prácu v zmysle platnej zmluvy.

    mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

    momentálne na MD mimaemma
    Danila,dakujem Ti za rychlu odpoved..hned jej to idem preposlat.
    Kedysi platilo, ze za 3 porusenia pracovnej discipliny mozu dat vypoved, ako je to teraz?Nevies?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    mimaemma Pozri príspevok
    Danila,dakujem Ti za rychlu odpoved..hned jej to idem preposlat.
    Kedysi platilo, ze za 3 porusenia pracovnej discipliny mozu dat vypoved, ako je to teraz?Nevies?
    Na Porade nájdeš o tejto problematike všetky informácie. Ak ide o hrubé porušenie pracovnej disciplíny, netreba čakať a výpoveď dostane ihneď. Treba ale mať na zreteli aj pracovný poriadok/ ak ho má zamestnávateľ vôbec vypracovaný/, prípadne akýkoľvek iný interný predpis, kde je, alebo mal by byť stupeň porušenia pracovnej disciplíny zadefinovaný...

    preradenie zamestnanca na inu pracu, karne pokarhanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.