Zavrieť

Porady

Ako zadotovať valutovú pokladňu?

Poraďte, akým spôsobom dostanem do pokladne české koruny, keď žiaden doklad o výmene ani prevode nemám. Od šéfa a zamestnancov mám len doklady o nákupe v ČR.
Napadol ma vklad podnikateľa (JÚ), ale akým kurzom mám v tom prípade urobiť prepočet?
Keď účtujem bložky z ČR, ako platca DPH si môžem dať do nákladov len bez českej DPH?
V ČR nemajú povinnosť registračných pokladníc. Mám ako doklad za ubytovanie len "STVRZENKU" vypísanú rukou (niečo ako príjmový doklad), kde je vyčíslená aj ich DPH. Uznajú mi tento doklad u nás?
ĎAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nákupy spotrebného charakteru (PHM, parkovné, lístky MHD, ubytovanie....) - spravidla sa týkajú služobnej cesty, prepočítavam (vrátane českej DPH) na slov.koruny kurzom NBS podľa dňa nákupu. Nie je potrebná valutová pokladňa. Niekto prepočítava celkovú sumu na CP kurzom v posledný deň služ.cesty.
    Naposledy upravil Paula : 22.02.05 at 16:26

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    My sme dotovali valutovú pokladňu a použili sme kurz NBS ku dňu uskutočnenia účt. prípadu. Myslím že devíz. zákon hovorí o nejakej hranici /tuším najviac 5.000,- sk jednorázovo/ ale neviem či to niekto dodržiava.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Aby som upresnila, mne sa jedná o nákup náradia pre pracovníkov v ČR. Niekde na Porade v časti DPH som čítala, že nárok na DPH z českých bločkov nemám. Ale logicky mi vyplýva, že by som si mohla dať do nákladov celú sumu vrátane DPH prepočítanú na Sk. Čo vy na to?

    Ako zadotovať valutovú pokladňu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.