Zavrieť

Porady

"švábovník"

Ahoj, zháňam recept na túto pochúťku, ak ho niekto poznáte, prosím podeľte sa so mnou. Neviem, či ten názov sa používa všade. Je to taký slaný koláč, asi kysnuté cesto a plnka je podobná ako do pirohov:Zemiaky, bryndza, možno ešte niečo. Keď som to robila, len tak od očka nebolo to ono, preto by mi pomohol recepis. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Ahoj, ja som ho voľakedy dávno robila, len nemôžem nájsť ten môj recept. Ale našla som na internete. My to voláme krumpľovník alebo krumpláš a aj tento sa tak volá.
    Marikin krumpľovník
    Ingredience:
    Cesto: 500 g hl. múky, 500 g polohrubej múky, 3 vajcia, 100 ml oleja, 1 prášok do pečiva, soľ, 200 ml mlieka, 40 g droždia;
    Plnka: 1,5 kg zemiakov, 150 g bryndze, 50 g masla, mleté čierne korenie, 100 g oravskej slaniny;
    Příprava:
    Preosiatu múku zmiešame s práškom do pečiva a trochou soli. Pridáme kvások pripravený vo vlažnom mlieku a vypracujeme hladké cesto. Dáme ho vykysnúť, potom ho rozdelíme na 3 bochníky.
    Zemiaky očistíme a uvaríme v slanej vode, scedíme a roztlačíme. Pridáme bryndzu, maslo, korenie, škvarky z vytopenej slaniny a dobre premiešame. Rozdelíme na 3 časti a dáme na chvíľu do chladu.
    Bochníky rozvaľkáme na hrúbku 1 cm, rozotrieme plnku a preložíme na polovicu. Dáme na vymastený plech, rukou roztlačíme, natrieme výpekom zo slaniny a dáme piecť.
    Naposledy upravil Simonab : 27.09.07 at 13:15

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.