Zavrieť

Porady

obložkové zárubne

Prerabame RD svojpomocne, izbu po izbe s tým, že v niektorých izbách budem podlahy dorábať dodatočne. Dvere však potrebujeme už teraz.
Akým spôsobom by som mal riešiť obložkové zárubne? Viem,že najlepšie je to až keď sú podlahy hotové,ale to je problém. Osadiť obložkové zárubne tak,aby boli nejakých 5 mm nad predpokladanou budúcou podlahou a potom použiť tmel, alebo ich dorazit na bet. poter alebo ako by ste to riešili?
dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcuso Pozri príspevok
    Prerabame RD svojpomocne, izbu po izbe s tým, že v niektorých izbách budem podlahy dorábať dodatočne. Dvere však potrebujeme už teraz.
    Akým spôsobom by som mal riešiť obložkové zárubne? Viem,že najlepšie je to až keď sú podlahy hotové,ale to je problém. Osadiť obložkové zárubne tak,aby boli nejakých 5 mm nad predpokladanou budúcou podlahou a potom použiť tmel, alebo ich dorazit na bet. poter alebo ako by ste to riešili?
    dik
    Tento problém som riešil, aj riešim. Staviame dom, v ktorom už aj bývame. Zárubne som osádzal tak, že som podložil do takej výšky ako bude podľaha, konkrétne dlažba u nás. Keď sa zárubňa zlepí, po 24 hodín tú podložku kludne môžeš odstrániť. Drží to. Výplň medzi zárubňou a stenou otvoru som vyplnil montážnou penou. Ale pred tým treba zárubňu "vyšprjcovať" aby tá pena ju nestlačila.

    marcuso je offline (nepripojený) marcuso

    marcuso
    a mas aj skusenost s tym, keby si pod takuto zaruben montoval laminatovu podlahu,resp. drevenu click system? dlazba sa da lahsie podsunut, neviem ako mi to vsak pojde pri parketach

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marcuso Pozri príspevok
    a mas aj skusenost s tym, keby si pod takuto zaruben montoval laminatovu podlahu,resp. drevenu click system? dlazba sa da lahsie podsunut, neviem ako mi to vsak pojde pri parketach
    Myslím si, že aj lam.podlaha s click systémom pôjde ľahko, sice skúsenosť s tým nemám.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    smith Pozri príspevok
    Myslím si, že aj lam.podlaha s click systémom pôjde ľahko, sice skúsenosť s tým nemám.
    Ja som menil laminátové parlety v jednej izbe. Tiež máme také zárubne. Starú podlahu nebol problém vytiahnuť spod zárubne. Nebolo ťažké podsunúť ani tú novú, treba si len dať pozor, aby si nekončil pri tej zárubni, lebo podlahu tam treba podsunúť. Keby si pri dverách končil, tak ju už nepodsunieš.

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    Da sa to orežies perka na parkete čiastočne aby si zrušil klik ale aby tam perko ostalo a pred montažou natrieš parketovým lepidlom ako "za starých časov" drži to bez problemov. samozrejme musiš dodržať rovinnosť podkladu aby to neplavalo.
    Boro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.