Zavrieť

Porady

jazykova škola-platba

Dobrý deň,
už som sa myslím niekde na porade pýtala, ale teraz to neviem nájsť.
Účtujem jazykovú školu - s.r.o.Stále však neviem ako mám účtovať poplatok za jazykový kurz.Dostanem len príjmový pokladničný doklad, že bolo uhradené za jazykový kurz napr. 1500,--s DPH. Otázka je, či to môžem tak zaúčtovať , teda cez pokladňu, alebo mám urobiť nejakú faktúru, alebo zmluvu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AK si platiteľom DPH, tak máš povinnosť zo zákona o DPH vyhotovovať doklad s náležitosťami podľa § 71.

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Ja viem, mňa skôr trápi to, či to môžem mať aj cez pokladňu,tzn.či to môžem mať cez poklaňu na účte 600 a 343

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    helas Pozri príspevok
    Ja viem, mňa skôr trápi to, či to môžem mať aj cez pokladňu,tzn.či to môžem mať cez poklaňu na účte 600 a 343
    Ak máš PPD tak jedine cez 211/602 a 211/343. Ak ten PPD je úhrada nejakej zmluvy tak zmluva je cez ID 315/602 a 315/343, potom PPD je 211/315.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak odhliadnem od technickej stránky otázky (povinnosť vystavovať faktúry), tak odpoveď je nasledovná - môžeš účtovať 211/602,343.

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Ste zlaté, ale ja by som potrebovala vedieť, či musí vystavovať faktúry alebo aspoň dohody/lebo to nechce robiť/
    Lebo neviem ako ho mám donútiť aby mi robil zmluvy, alebo faktúry

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    helas Pozri príspevok
    Ste zlaté, ale ja by som potrebovala vedieť, či musí vystavovať faktúry alebo aspoň dohody/lebo to nechce robiť/
    Lebo neviem ako ho mám donútiť aby mi robil zmluvy, alebo faktúry
    Odvolaj sa na § 71 zákona o DPH, že porušuje ustanovenie zákona, ak nebude robiť faktúry, alebo zmluvy s náležitosťami podľa §71.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    helas Pozri príspevok
    Ste zlaté, ale ja by som potrebovala vedieť, či musí vystavovať faktúry alebo aspoň dohody/lebo to nechce robiť/
    Lebo neviem ako ho mám donútiť aby mi robil zmluvy, alebo faktúry
    Často sa tu preberá podobná otázka - ako mám klienta prinútiť robiť niečo, čo mu ukladá zákon ? Asi začneme chodiť na kurz bojových umení a občas ich prepleskneme .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    helas Pozri príspevok
    Ste zlaté, ale ja by som potrebovala vedieť, či musí vystavovať faktúry alebo aspoň dohody/lebo to nechce robiť/
    Lebo neviem ako ho mám donútiť aby mi robil zmluvy, alebo faktúry
    Ak PPD spĺňa všetky náležitosti , ktoré predpisuje paragraf 71 zákona o DPH je právoplatným dokladom a nepotrebuje vystavovať ani zmluvu ani "faktúru".

    čítaj, najmä záver:

    http://www.porada.sk/t19325-je-kupna...a-faktura.html

    jazykova škola-platba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.