Zavrieť

Porady

Potvrdenie zamestnavateľa..... nárok na ND

Neviem ako mám vypísať Potvrdenie..., ak zamestnanec, ktorý u nás pracoval týždeň šiel na PN, žiadnu mzdu sme mu ešte nevypočítavali, aký mu dám VZ RO, alebo ho ani neuvádzam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Tak to asi patrí do pravdepodobného vymeriavacieho základu, ale ako vypočítam tento? Má hodinovú mzdu.

    ivemar je offline (nepripojený) ivemar

    ivemar
    Pravdepodobny VZ je 1/30 pravdepodobneho zarobku - teda, toho, ktory by zarobil, keby cely mesiac robil - sucin jeho hodinovej mzdy a poctu hodin, ktore mal v dany mesiac odpracovat.

    Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    V tomto prípade sa nepoužíva pravdepodobný zárobok. Vypočítate mzdu, ktorú dosiahol, príp. by dosiahol za dobu, kým pracoval a vydelíte počtom kalendárnych dní. Samozrejme skontrolujete na maximálny a minimálny VZ za príslušné kalendárne dni.

    RO je v tomto obdobi obdobie od nástupu do zamestnania po vznik PN a v tomto RO mal vymeriavací základ. Pravdepodobné VZ sa používa iba ak RO nemal VZ.

    ivemar je offline (nepripojený) ivemar

    ivemar
    Myslim, ze v tomto pripade - ak ide o PN v tom istom mesiaci, ked zacal zamestnanec u zamestnavatela pracovat by sa mal pocitat pravdepodobny vymeriavaci zaklad a to je 1/30 z predpokladaneho zarobku, nie aktualny pocet kalendarnych dni.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivemar Pozri príspevok
    Myslim, ze v tomto pripade - ak ide o PN v tom istom mesiaci, ked zacal zamestnanec u zamestnavatela pracovat by sa mal pocitat pravdepodobny vymeriavaci zaklad a to je 1/30 z predpokladaneho zarobku, nie aktualny pocet kalendarnych dni.
    Je to nesprávny výklad. Správny je od Janky Motyčkovej v príspevku č.5.

    ivemar je offline (nepripojený) ivemar

    ivemar
    Dakujem. Bohuzial som vychadzala z toho, ze nemal vypocitanu mzdu, a teda ani VZ pre nemocenske, ale je pravda, ze za ten tyzden nieco musel zarobit.

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Ahojte, chcem sa opýtať na zamestnankyňu, ktorá bola na rodičovskej dovolenke a v roku 2007 nemala žIadny VZ. Teraz nastúpila do práce 1.2.2008 a išla od 10.3.-14.3. na OČR. Ako vypocítam pravdepodobný vymeriavací základ? Viete mi niekto poradiť?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    SILVIA54 Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa opýtať na zamestnankyňu, ktorá bola na rodičovskej dovolenke a v roku 2007 nemala žIadny VZ. Teraz nastúpila do práce 1.2.2008 a išla od 10.3.-14.3. na OČR. Ako vypocítam pravdepodobný vymeriavací základ? Viete mi niekto poradiť?
    OČR platí od prvého dňa SP. Takže do potvrdenia o príjme, keďže v rozhodujúcom období, čiže v predchádzajúcom kalendárnom roku, nemala žiadny VZ, uvedieš pravdepodobný. Pravdepodobný je VZ, ktorý by dosiahla v tomto mesiaci. Takže ak má fixnú mesačnú mzdu, uvedieš presne tú istú, ktorú dosiahla za 02/2008.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    SILVIA54 Pozri príspevok
    Ďakujem,takže uvediem hrubú mzdu ktorú má, ak som teda správne pochopila.
    Áno, pochopila si správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.