Zavrieť

Porady

výhradný dovozca

Ahojte,chcel by som požiadat o vašu pomoc,rád by som dovážal tovar z eú od fy.ktorá na slovensku neposobí,no chcel by som dosiahnut aby som bol jediný dovozca do SR,dá sa to dosiahnúť ? ,ak áno ,aké si myslíte že bude mať mať táto fy,požiadavky ..objem nákupu,predajné priestory,atd... nevioem čo ešte. som začínajúci ,takže mám v tom hokej.vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    Nedá sa to dosiahnuť legálne, odporuje to legislatíve EU. Možeš ale dosiahnuť ústnu dohodu s tou firmou, že nebudú predávať inému a de facto obídu zákon. Na ich podmienky sa musíš pýtať priamo ich. Prvé čo ich bude zaujímať je kto si a čo si už dokázal. Ako začínajúci maš mizivú šancu.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Nedá sa to dosiahnuť legálne
    ale dá, poznáme to z reklám...že niekto je niečomu výhradný dovozca
    Prvé čo ich bude zaujímať je kto si a čo si už dokázal
    s týmto súhlasím bude potrebné exkluzívne know how
    pokiaľ sa tu predmetný tovar /na slovensku/ nenachádza môžeš sa stať jeho výhradným dovozcom, ale chce to určite nejaké podmienky
    najmä splnenie určitých kvót /odberov/ a myslím si, že na to bude potrebných zopár miliónikov...

    wierdo je offline (nepripojený) wierdo

    wierdo
    Ja som nenapísal, že sa to nedá, ale že sa to nedá LEGÁLNE. Samozrejme, iná situácia je, ak je výrobca z krajiny mimo EU. (Možno to je prípad tých letákov.)

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    jari77 Pozri príspevok
    Ahojte,chcel by som požiadat o vašu pomoc,rád by som dovážal tovar z eú od fy.ktorá na slovensku neposobí,no chcel by som dosiahnut aby som bol jediný dovozca do SR,dá sa to dosiahnúť ? ,ak áno ,aké si myslíte že bude mať mať táto fy,požiadavky ..objem nákupu,predajné priestory,atd... nevioem čo ešte. som začínajúci ,takže mám v tom hokej.vdaka za rady.
    Dá sa to dosiahnúť. Najskôr osobným rokovaním s firmou, ktorú chceš zastupovať a ktorá bude mať o takéto výhradné zastúpenie záujem. Potom nasleduje prerokovávanie návrhu zmluvy o výhradnom zastúpení. Podľa toho s kým budeš rokovať, predpokladaj zaujímavý hokej. A nedaj sa pritlačiť, pretože zvyčajne sa snažia súboj uhrať vo svoj prospech.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Danila Pozri príspevok
    Dá sa to dosiahnúť. Najskôr osobným rokovaním s firmou, ktorú chceš zastupovať a ktorá bude mať o takéto výhradné zastúpenie záujem. Potom nasleduje prerokovávanie návrhu zmluvy o výhradnom zastúpení. Podľa toho s kým budeš rokovať, predpokladaj zaujímavý hokej. A nedaj sa pritlačiť, pretože zvyčajne sa snažia súboj uhrať vo svoj prospech.
    Tak je to Danilka. A tie rokovačky, to určite nebude na jedenkrát. Bude sa vyjednávať. Bude potrebovať poriadne silné nervy.
    Danilka, o tom Obch. zák. - dobré §§ som mu dala?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    anklar Pozri príspevok
    Tak je to Danilka. A tie rokovačky, to určite nebude na jedenkrát. Bude sa vyjednávať. Bude potrebovať poriadne silné nervy.
    Danilka, o tom Obch. zák. - dobré §§ som mu dala?
    Tie paragrafy boli parketa pre právnika. Zmluva sa doplňovala x-krát. Pre mňa bola dôležitá ekonomická analýza, aby môj klient neprerobil. A už nikdy viac sa do toho nepustím. Radšej výstup na Rysy.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Danila Pozri príspevok
    Tie paragrafy boli parketa pre právnika. Zmluva sa doplňovala x-krát. Pre mňa bola dôležitá ekonomická analýza, aby môj klient neprerobil. A už nikdy viac sa do toho nepustím. Radšej výstup na Rysy.
    Tiež si myslím, že vyrobiť ekon. analýzu je ťažšie ako vyrobiť zmluvu. To, že sa niekoľkokrát prerába, je normálne. Je to v rámci pripomienkovania zúčastnených strán.

    tesoro je offline (nepripojený) tesoro

    tesoro
    Dobry den,
    chcela by som sa informovat, co by sa dalo urobit vo veci:
    manzel spolu so spolocnikom dostali od urcitej kozmetickej firmy v taliansku vyhradny dovoz pre nasu republiku.
    Jedna pani vsak ponuka tento tovar na Slovensku formou internetu, dovaza z neakych skladov v Taliansku.
    Navrhovali sme jej spolupracu , ale neuspesne.
    Moze ona tento produkt predavat a vystupovat ako predajca tejto znacky napriek tomu ze mi mame zmluvy priamo s vyrobcom, kde su minimalne odbery, podmienky predaja a akekolvek reklami uhradzame z vlasneho. Je vobec mozne ze mi to presadime oficialnou cestou na trh a niekto ide do Talianska na nakup a tu to "diluje"?

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluva o výhradnom dovoze zaväzuje výrobcu, že nebude na Slovensko dodávať tovar cez iného dodávateľa ako cez vás.
    Keď však niekto nakúpi a dovezie a predá lepšie ako vy, nič neporušuje.

    ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

    ludo_centrum
    Neviem prečo z toho robíte väčšina z Vás takú vedu.

    Dosiahnuť môžeš čokoľvek ak to chceš.
    Nemusíš ani nikam cestovať ani nič, často stačí e-mail komunikácia.

    Nechaj si radiť od ľudí, ktorí takto niečo dovážajú a nie od teoretikov (nič v zlom proti nikomu).
    Ak potrebuješ pomôcť pri efektívnej korešpondencii s daným výrobcom, obráť sa na profi firmy v tejto oblasti, alebo známeho, alebo sa obráť na mňa.

    Drýsty o paragrafoch atď... sú len drýstami okravatovaných ujov a všelijakých tiet v inštitúciách EÚ. Robia niečo, čiže bránia slobodnej vôli podnikateľov aby robili a zarábali aby oni darmožráči mohli vymýšľať ďalšie obmedzenia.

    Dôležitá je tvoja chuť a odhodlanie.
    Ani nemusíš mať žiadnu minulosť atď...

    Zvyčajne však býva niečo ako skúšobná doba, počas ktorej prehodnotia tvoju aktivitu.

    Ak potrebuješ poradiť, kľudne mi napíš, ale nie sem verejne. Môžem poradiť z vlastných skúseností a teda inými slovami z vlastnej praxe.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Jari77, neviem, či som na stope, viem o výhradnom obchodnom zastúpení.
    Ak chceš, pozri si Obch.zákonník, Druhá časť, § 665 a nasl., v znení zák. č. 19/2006 Z.z.
    Ďalej § 745 a nasl. Obch.zák. zasa hovorí o výhradnom predaji.
    Ak trepem, prepáč, vedie ma snaha pomôcť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.