Zavrieť

Porady

Etiketa obliekania

Dobry den,
velmi sa nevyznam v tejto oblasti, ale verim, ze tu mi niekto poradi.
Zamestnavatel zaviedol vo firme Etiketu obliekania, a vyzaduje od administrativnych pracovnikov aby nosili elegantno-neformalne oblecenie. Nie je pripustne nosit dzinsy, tricka a sportove oblecenie ani sportovu obuv.
Samozrejme aj pre pracovnikov vyroby je urcene nosenie pracovne odevy, ktore im v plnej vyske hradi zamestnavatel a aj im ich perie.
Chcem sa spytat ci mame narok na nejaky financny prispevok na obliekanie, napr. vo vyske nakladov na prac.odevy vyr.pracovnikov+cistenie odevov?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Podľa mňa nie, resp. je to na dobrej vôli zamestnávateľa...
    Pracovníci vo výrobe sú niečo iné, ako administratívni pracovníci, v tom zmysle, že vo výrobe je povinnosť používať Ochranné pracovné pomôcky (ku ktorým pracovný odev patrí). Táto povinnosť vyplýva zo Zákonníka práce a Bezpečnostných predpisov. V náväznosti na zákon o dani z príjmu, sú výdavky na OOPP uznateľným nákladom zamestnávateľa. Pri elegantno - neformálnom oblečení to tak nieje.

    mackao je offline (nepripojený) mackao

    mackao
    Dobrý deň,

    rada by som reagovala na váš príspevok, ale v trošku inom zmysle. Potrebujem vypracovať nejakú smernicu týkajúcu sa takéhoto obliekanie - určite ale v miernejšom duchu ako u vás. Ide len o to, aby ľudia hlavne v lete nechodili do práce ako na pláž...., hlavne keď majú rokovania, ... (niektorým to asi treba povedať:-)), čiže len niečo také jemnejšie. Ako to máte textovo zakotvené v pokynoch vy? Môžete mi pomôcť?

    Marcela

    Farfalla je offline (nepripojený) Farfalla

    Farfalla
    Dobrý deň!
    Potrebovala by som vašu pomoc chcela by som vedieť ako sa ma muž alebo žena obliecť do školy(ak je žiak), na volný čas, na šport, nejakú spoločenskú akciu či do divadla alebo nejakí večierok...prosím ak by ste mi to mohli napísať čo najobšírnejšie, aj akéfarbi sú vhodné a tak... Dakujem za vašu pomoc

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    Dobrý deň!
    Potrebovala by som vašu pomoc chcela by som vedieť ako sa ma muž alebo žena obliecť do školy(ak je žiak), na volný čas, na šport, nejakú spoločenskú akciu či do divadla alebo nejakí večierok...prosím ak by ste mi to mohli napísať čo najobšírnejšie, aj akéfarbi sú vhodné a tak... Dakujem za vašu pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.