Zavrieť

Porady

Tovar nebol precleny

Zdravím,

z usa sme si nechali zaslat tovar v hodnote 150usd, a posta nam ho doniesla domov, bez preclenia. Clo ani DPH sme neplatili. Ako postupovat? Tovar je urceny k dalsiemu predaju, jedna sao topanky. Mozeme ho dat do predaja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    7iro Pozri príspevok
    Zdravím,

    z usa sme si nechali zaslat tovar v hodnote 150usd, a posta nam ho doniesla domov, bez preclenia. Clo ani DPH sme neplatili. Ako postupovat? Tovar je urceny k dalsiemu predaju, jedna sao topanky. Mozeme ho dat do predaja?
    Bez preclenia by sa nemal tovar pustiť do obehu. Obráťte sa na colnú správu ako máte postupovať.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Aj keď bol tovar prinesený poštou domov, bolo potrebné zájsť na príslušný Colný úrad, vypísať JCD a zaplatiť clo a DPH. To v tom prípade, ak je tovar ozaj tovarom. To znamená, ak je na tovar vypísaná fa.
    Ak nie, tak bohužiaľ poradiť neviem. Iba sa ozaj obrátiť na Colný úrad a popýtať sa tam, ako ďalej postupovať.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    A na balíčku sa nenachádzala pečiatka colnej správy? A nebola ako adresát uvedená fyzická osoba?

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Áno, podnikám ako fyzická osoba....Na balíku bola len nálepka "bez colného dlhu", nebolo to ani rozbalené....Tovar je z e-shopu pre v podstate koncových zákazníkov, ale ja ho mám určený na predaj...

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    to je minimalne divne, pretoze na obuv sa clo vztahuje a nie male.
    tento tyzden som takisto riesila balik z USA s obuvou a clo aj dph som platila.
    a jej jedno ci to mam na dalsi predaj alebo nie. a je jedno ci podnikam alebo nie. tento tovar podlieha clu a basta.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    7iro Pozri príspevok
    Áno, podnikám ako fyzická osoba....Na balíku bola len nálepka "bez colného dlhu", nebolo to ani rozbalené....Tovar je z e-shopu pre v podstate koncových zákazníkov, ale ja ho mám určený na predaj...
    No tak teda balík prešiel colnou kontrolou a vzhľadom na adresu fyzickej osoby ako aj obsah balíka bol posúdený v zmysle čl. 27 nariadenia Rady č. 918/83/EHS ako zásielka tovaru zanedbateľnej hodnoty. Akákoľvek poštová zásielka z tretích štátov prejde vždy colnou kontrolou.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    je tam limit, myslim ze je to 30 EUR / a ekvivalent / kedy sa clo neplati.
    rozdiely su aj v tom ci je tovar novy alebo pouzity.
    ale tovar v hodnote 150 usd posudeny ako zasielka bez colneho dlhu je dost velke čudo a ja osobne si rada pockam na rozuzlenie.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    kitky Pozri príspevok
    je tam limit, myslim ze je to 30 EUR / a ekvivalent / kedy sa clo neplati.
    rozdiely su aj v tom ci je tovar novy alebo pouzity.
    ale tovar v hodnote 150 usd posudeny ako zasielka bez colneho dlhu je dost velke čudo a ja osobne si rada pockam na rozuzlenie.
    Je to presne 22 EUR v zmysle mnou citovaného nariadenia, podľa všetkého bola obuv posúdená do tejto hodnoty a colníkom sa zjavne nechcelo papierovať okolo jedného páru topánok.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    boli to 3 páry topánok....myslím že to nebolo ani rozbalené, ak ano, bolo by to zase prelepene paskou slov. posty...

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    7iro Pozri príspevok
    boli to 3 páry topánok....myslím že to nebolo ani rozbalené, ak ano, bolo by to zase prelepene paskou slov. posty...
    Ako uvádzaš, bola tam ale nálepka "Bez colného dlhu", to znamená že obuv prešla colnou kontrolou.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    ak niekto narazi na takehoto leniveho colnika sem s nim. aj teplu veceru dostane. mne vyrubili na 80 USD za boticky takmer tisicku. taki su to sikovni chlapci.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    podla mna jednoznacne. mas tam cierne na bielom bez colneho dlhu? mas.
    snad nepojdes spat na colny urad aby ta preclili.
    este mi prosim ta povedz aka prepravna spolocnost ti to dorucila.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    kitky Pozri príspevok
    podla mna jednoznacne. mas tam cierne na bielom bez colneho dlhu? mas.
    snad nepojdes spat na colny urad aby ta preclili.
    este mi prosim ta povedz aka prepravna spolocnost ti to dorucila.
    V každom prípade však ide o obchodný tovar a ak sa takéto zásielky majú opakovať, bolo by predsa len rozumné tovar podrobiť riadnemu colnému konaniu, pretože mu to môžu jedného pekného dňa spočítať...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no asi islo o nejaku prvu zasielku co ti takto prisla, ja uz som co to s colnikmi poriesil. Par zasielok aj s vecscou hodnotou ako 150dolarov prislo bez colneho dlhu, ale potom zrazu colnici pri dalsich zasielkach zacali robit problemy,... tak radsej som si nasiel tie veci v polsku za tu istu cenu ako z Honkongu a nemam problem uz s colnikmi) Inak ked som bol u colnikov tak hovorili, ze otvaraju kazdu zasielku.

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    padro Pozri príspevok
    no asi islo o nejaku prvu zasielku co ti takto prisla, ja uz som co to s colnikmi poriesil. Par zasielok aj s vecscou hodnotou ako 150dolarov prislo bez colneho dlhu, ale potom zrazu colnici pri dalsich zasielkach zacali robit problemy,... tak radsej som si nasiel tie veci v polsku za tu istu cenu ako z Honkongu a nemam problem uz s colnikmi) Inak ked som bol u colnikov tak hovorili, ze otvaraju kazdu zasielku.
    zacali robit problemy v akom zmysle? chcel si povedat, ze si zacali robit svoju robotu a kazdy balik ti preclili?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    kitky Pozri príspevok
    zacali robit problemy v akom zmysle? chcel si povedat, ze si zacali robit svoju robotu a kazdy balik ti preclili?
    no presne si to vystihol

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    kitky Pozri príspevok
    som zena , ak ti to nevadi ... ehm
    tak prepac nevedel som

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.