Zavrieť

Porady

odvod do 2.piliera zo Soc.poistovne - zrážka poplatku

Nedávno som si poriadne skontrolovala príjmy na môj osobný dôchodkový účet a zistila som, že jednotlivé prájmy sú vždy o pár korún nižšie ako by mali byť podľa údajov z výpočtu mzdy. Poplatky DSS sú vypísané zvlášť, takže to nebude tým.
Keď som sa na to informovala vo svojej DSS (ING), tak mi povedali, že to si Sociálna poisťovňa zráža 0,5% nejaký poplatok za uskutočnenie transakcie (Takže žiadnych 9% na osob.účet) . Dosť prekvapená som napísala e-mail do NBS-ky, v kt. zákone je o tom zmienka, ale zatiaľ od nich odpoveď nedostala.
Môžete sa mi ozvať, či aj Vám vychádza nejaký rozdiel alebo ak viete, či je na ten poplatok nejaký predpis?
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    azalka Pozri príspevok
    Nedávno som si poriadne skontrolovala príjmy na môj osobný dôchodkový účet a zistila som, že jednotlivé prájmy sú vždy o pár korún nižšie ako by mali byť podľa údajov z výpočtu mzdy. Poplatky DSS sú vypísané zvlášť, takže to nebude tým.
    Keď som sa na to informovala vo svojej DSS (ING), tak mi povedali, že to si Sociálna poisťovňa zráža 0,5% nejaký poplatok za uskutočnenie transakcie (Takže žiadnych 9% na osob.účet) . Dosť prekvapená som napísala e-mail do NBS-ky, v kt. zákone je o tom zmienka, ale zatiaľ od nich odpoveď nedostala.
    Môžete sa mi ozvať, či aj Vám vychádza nejaký rozdiel alebo ak viete, či je na ten poplatok nejaký predpis?
    Vďaka
    Je to správne. Každému to tak sociálna poisťovňa robí. Pozri si túto stránku:

    http://www.dochodok.gov.sk/index.php?nav_left=5_6
    A tam máš všetky info o II.piliery
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 04.10.07 at 14:10

    azalka je offline (nepripojený) azalka

    azalka
    Viem, že existuje "zákon o sociálnom poistení", len som akosi prešla ten paragraf o príjmoch SP a preto som sa obrátila na NBS ako "dozorcu" nad dôchodkovým poistením.
    Inak Ď

    azalka je offline (nepripojený) azalka

    azalka
    endrju Pozri príspevok
    NBS nevykonáva dozor nad dôchodkovým poistením (prvý pilier, zákon o sociálnom poistení).
    NBS vykonáva dozor nad činnosťou dôchodkových správcovských spoločností zriadených na účely spravovania finančných prostriedkov sporiteľov zúčastnených na starobnom dôchodkovom sporení (druhý pilier, zákon o starobnom dôchodkovom sporení).
    Jasné, jasné - myslíme obaja na to isté (celkom som nedôverovala odpovedi mojej DSS-ke preto tá NBS), len niekedy som hŕŕ a kvôli naháňaniu času nohy predbehnú hlavu.

    odvod do 2.piliera zo Soc.poistovne - zrážka poplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.