Zavrieť

Porady

Začínajúci podnikateľ

Prosím o radu pre začínajúceho podnikateľa živnostníka v oblasti medzinárodnej nákladnej a osobnej prepravy. Podnikateľ bude prepravovať tovar zo Slovenska do Anglicka, kde si otvorili Slováci obchody s potravinami a pod. hlavne pre slovenských občanov, pracujúcich v Anglicku. Potrebuje poradiť, čo všetko mu pri tejto podnikateľskej činnosti treba, na čo nesmie zabudnúť. Ďakujem za každý príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Nic v zlom Jennyka, ale ako zacinajuci podnikatel v konkretnom odvetvi nemozem cakat, ze si niekto za mna nastuduje vsetko potrebne a zvyrazni mi veci, na ktore si hlavne mam dat pozor. Toto je len na nom, nech si vyhlada potrebne informacie na internete, na uradoch, atd. a az potom ked nebude nejakej konkretnej veci rozumiet, nech sa spyta.Urcite mu niekto poradi.
    Ale to na co sa pytas, je jeho zalezitost.

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    No tiež mám na to podobný názor, len som ostala troška akoby zaskočená, pretože zjavne je presvedčený o tom, že ak sa obrátil na pani, čo by mu mohla robiť účtovníctvo, tak tá automaticky musí vedieť všetko, čo on potrebuje. Len tak pre pokoj duše som sa dočítala v Poradcovi, že v každom prípade má povinnosť vyhotovovania CMR (medzinárodný prepravný list). Ale aj tak ti ďakujem za tvoj príspevok .

    Začínajúci podnikateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.