Zavrieť

Porady

Tlačivá

Dnes som si kúpil Peňažný denník,Knihu došlých, aj odošlých faktúr. A som z toho jeleň. čo sa kam píše? Čo v prípade, ak ponúkam služby a faktúry posielam len ja? Musím si viesť Knihu odoslanej a prijatej pošty? Ďakujem za rady, odkazy na stránky alebo vzory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do knihy došlých faktúr zapisuješ prijaté faktúry od dodávateľov - napr. za telefon.
    Do knihy odoslaných faktúr zapisuješ tebou vystavené faktúry na dodaný tovar, príp. poskytnuté služby.
    Knihu odoslanej a došlej pošty je potrebné viesť. Zapisuješ do nej v časovom slede prijatú a odoslanú korešpondenciu.
    Ručný peňažný denník ti moc nedoporučujem, dá sa stiahnúť niekoľko bezplatných demoverzí SW na vedenie JU.
    -------
    Veronika

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jari77 Pozri príspevok
    Dnes som si kúpil Peňažný denník,Knihu došlých, aj odošlých faktúr. A som z toho jeleň. čo sa kam píše? Čo v prípade, ak ponúkam služby a faktúry posielam len ja? Musím si viesť Knihu odoslanej a prijatej pošty? Ďakujem za rady, odkazy na stránky alebo vzory.
    Závisí aj od toho, či si sa rozhodol viesť účtovníctvo alebo využiť 40% paušál pri DP.

    V prípade, ak si sa rozhodol o paušáli si podľa zákona povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
    To znamená môžeš využiť knihu odoslaných faktúr, do ktorých vpisuješ i ich úhrady- evidencia pohľadávok.
    V tomto prípade nepotrebuješ peňažný denník, nevedieš účtovníctvo. K sledovaniu príjmov doložíš výpisy z účtov napr.

    Peňažný denník využiješ len v prípade, že sa rozhodneš viesť JÚ, tam zapisuješ v časovom slede všetky svoje príjmy a výdavky. Knihu odoslaných faktúr vedieš tiež a podľa zákona o účtovníctve i iné knihy, ale tie asi Ty mať nebudeš podľa toho čo píšeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.