Zavrieť

Porady

PP na dobu určitú-skončenie PP keď som na PN?

Prosím o radu.

Mám PP na dobu určitú do 12/2007. Od februára 2007 som PN.

PP sa skončí uplynutím uvedeného dňa na pracovnej zmluve?

Prečo zamestnanec ktorý má PP na dobu určitú nie je chránený ako iný zamestnanci u ktorých je daný zákaz výpovede, pokiaľ sú na PN. Len tu nejde o výpoveď, ale o skončenie pracovného pomeru.

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    funny10 Pozri príspevok
    Prosím o radu.

    Mám PP na dobu určitú do 12/2007. Od februára 2007 som PN.

    PP sa skončí uplynutím uvedeného dňa na pracovnej zmluve?

    Prečo zamestnanec ktorý má PP na dobu určitú nie je chránený ako iný zamestnanci u ktorých je daný zákaz výpovede, pokiaľ sú na PN. Len tu nejde o výpoveď, ale o skončenie pracovného pomeru.

    Ďakujem za odpovede.
    Ak máš prac.pomer na dobu určitú tak tá končí uplynutím doby na ktorú bola uzavretá. PN nemá vplyv na ukončenie.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    funny10 Pozri príspevok
    Prosím o radu.


    Prečo zamestnanec ktorý má PP na dobu určitú nie je chránený ako iný zamestnanci u ktorých je daný zákaz výpovede, pokiaľ sú na PN. Len tu nejde o výpoveď, ale o skončenie pracovného pomeru.

    Ďakujem za odpovede.
    Pracovník je chráneký na PN pred výpoveďou, v Tvojom prípade nejde o výpoveď, ale o skončenie PP. PP by predsa skončil i keby si nebola PN.

    funny10 je offline (nepripojený) funny10

    funny10
    HM, keby že nie som na PN, tak viem na 100% že by neskončil, ale museli by ho predĺžiť, nakoľko už bol tri krát predlžovaný na dobu určitú počas troch rokov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    funny10 Pozri príspevok
    HM, keby že nie som na PN, tak viem na 100% že by neskončil, ale museli by ho predĺžiť, nakoľko už bol tri krát predlžovaný na dobu určitú počas troch rokov.
    Na 100% iba ak to máš už na papieri.

    funny10 je offline (nepripojený) funny10

    funny10
    Nejdem sa hádať, viem čo vravím.
    Ale aj tak si myslím, že to nie je fér. Nikto si predsa chorobu nespôsobí náročky sám.

    funny10 je offline (nepripojený) funny10

    funny10
    jamis Pozri príspevok
    A si si až taká istá ?
    áno som si až taká istá.
    to bolo dohodnuté už predtým. len sa to všetko skomplikovalo a posr.. čo už no.

    len potom aj tak neviem, kde mám vlastne ísť, keď skončím nezamestnaná
    na úrad práce, nahlásiť to len do sociálnej poisťovne alebo čo.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    funny10 Pozri príspevok
    Nejdem sa hádať, viem čo vravím.
    Ale aj tak si myslím, že to nie je fér. Nikto si predsa chorobu nespôsobí náročky sám.
    Ani ja sa nehadam, len mam skusenosti so sľubmi od zamestnávateľov.

    funny10 je offline (nepripojený) funny10

    funny10
    smith Pozri príspevok
    Ani ja sa nehadam, len mam skusenosti so sľubmi od zamestnávateľov.
    Nerobím tam jeden mesiac..teda nerobila som a verejná služba je iné ako súkromník...

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    funny10 Pozri príspevok
    Nerobím tam jeden mesiac..teda nerobila som a verejná služba je iné ako súkromník...

    Ak to máš tak isté, tak potom nie je problém aby Ťa znovu zamestnali po skončení PN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.