Zavrieť

Porady

Ako by ste riešili situáciu...

071008_142410.jpg  
Dobrý deň.

Ako by ste riešili situáciu na mojom mieste, pozrite si obrázok, ako sa mi končí zahrada susedia postavili dom, obmurovali ho murom, ale problém vzniká na mojej strane, ich okná vidieť nad múrom, a ich pozeranie do mojej zahrady ma bude rušiť, ako by ste riešili situáciu čo tam nasadiť aby to rýchlo vyrástlo a zakrylo a zakrylo víhľad na ich dom. Poraďte čo by bolo najlepšie?
Ďakujem.
Usporiadat
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

Vraj, bambus rastie najrýchlejšie. Ani vrba nerastie pomaly v našich končinach. A najviac by tienil orech, ale ten rastie pomaly. Treba zajsť do škôlky okrasných rastlin a poradiť sa.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Áno,ja by som tam postavila vysoký priesvitný plot /pletivo/ ako sú obstavané
tenisové kurty a nechala by som tam vyrásť brečtan /hedera helix/. Ja mám
takto na záhrade nádhernú 6 m vysokú zelenú stenu /aj v zime/
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami, ale nedá mi neopýtať sa: Keď prebiehalo stavebné konanie, kde sa mali vyjadriť aj susedia si na to nemyslel, že ťa to bude rušiť, ak vidia do tvojej záhrady? Stačilo vzniesť námietky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Brectan je dobre riesenie, ale mne by sa viac pacili rychlorastuce stihle tuje. Ja som ich nasadila a za tri roky mali vysku cca 3 metre. Odbornik na dreviny ti poradi ten spravny druh.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
rychlorastuce stihle tuje
to je pravda, ale potom ti nastane problém, že tieniš susedovi, pri stavebnom konaní si nemal/a námietky voči tomu?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pokiaľ mám správne informácie, tak nový sused nemusel od neho pýtať povolenie, pokiaľ medzi dvomi stavbami je viac ako 7 metrov, čo podľa fotky je splnené.
0 0
wildo wildo

wildo je offline (nepripojený) wildo

smith Pozri príspevok
Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami, ale nedá mi neopýtať sa: Keď prebiehalo stavebné konanie, kde sa mali vyjadriť aj susedia si na to nemyslel, že ťa to bude rušiť, ak vidia do tvojej záhrady? Stačilo vzniesť námietky.
Aby sme dali veci na správnu mieru, dom za murom stal skôr ako som ja kupil ten pred murom
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
z tvojho pohľadu to vyzerá nepríjemne, že ti budú pozerať do záhrady, ale pochop aj ty ich, že ak im tam niečo vysadíš zamedzíš prístup dennému svetlu, a skúsil si hovoriť so susedom na tú tému, veď nikto ti nemôže zazlievať, že chceš súkromie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Pokiaľ mám správne informácie, tak nový sused nemusel od neho pýtať povolenie, pokiaľ medzi dvomi stavbami je viac ako 7 metrov, čo podľa fotky je splnené.
Ja keď som vybavoval stav.povolenie, tak som musel mať súhlas suseda na to aby som mohol mať okno do jeho záhrady, aj keď tam dom nemá a ani nemieni stavať. Súhlasil jedine s tým, že v okne nebude číre sklo.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Z tej fotky to tak vyzera, ze clovek s normalnou vyskou ani nemoze vela vidiet cez tie okna. Jasne,ze ked chce, tak uvidi, ale to by tam ani nemusel tie okna mat a pozeral by sa. Predsa len okna sa osadzaju do istej vysky a podla mna tieto su z hornej cast dost vysoko. To je len moj usudok z fotografie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lorelei Pozri príspevok
Z tej fotky to tak vyzera, ze clovek s normalnou vyskou ani nemoze vela vidiet cez tie okna. Jasne,ze ked chce, tak uvidi, ale to by tam ani nemusel tie okna mat a pozeral by sa. Predsa len okna sa osadzaju do istej vysky a podla mna tieto su z hornej cast dost vysoko. To je len moj usudok z fotografie.
Skôr si myslím, že má dosť vysoko základy domu, a preto to tak vyzerá, že má vysoko osadené okná. a možno, že má francúzske okná (vlastne dvere namiesto okien).
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Aj tak, ked si zoberiem uhol pohladu...Ak bude moj pohlad na urovni vysky muriku, nemozem predsa vidiet tolko toho. A kto vie coho. Ja mam velku zahradu 10 arov pri dome a z jednej strany mam bytovku 2-poschodovu. Tiez budem riesit trosku svojho sukromia, ale nemozem im nasadit okolo plotu vsade vysoke stromy, a nebudu nic vidiet, budu sa pozerat do stromu, a este aby potom nenarobil aj sarapatu, ked sa rozkonari po rokoch. Chcem si len troska okrasne ohradit terasu,nizucky murik,kde vysadim popinavky, ale chcem tam svetlo aj tak, nechcem sa zatienit.A hotovo. Velke stromy vrhnu tien, slniecko by mi chybalo a kvetinkam tiez. Mozno ta nieco z toho inspiruje. Prajem vela fantazie. Mna inspiruje porada.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

smith Pozri príspevok
Ja keď som vybavoval stav.povolenie, tak som musel mať súhlas suseda na to aby som mohol mať okno do jeho záhrady, aj keď tam dom nemá a ani nemieni stavať. Súhlasil jedine s tým, že v okne nebude číre sklo.
Prosím konkretizuj. Musel znamená....? splnenie povinností na základe zákona či predpisu?
Tento týždeň idem tiež riešiť rovnakú situáciu a každý mi hovorí, pokiaľ ďalší dom leží na viac ako 7 m, netreba súhlas. Okrem toho naši susedia tam ani nemajú stavby.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Prosím konkretizuj. Musel znamená....? splnenie povinností na základe zákona či predpisu?
Tento týždeň idem tiež riešiť rovnakú situáciu a každý mi hovorí, pokiaľ ďalší dom leží na viac ako 7 m, netreba súhlas. Okrem toho naši susedia tam ani nemajú stavby.
Počas stavebné konania ak by sused namietal tak by som nomohol mať okná na jeho stranu. Môj dom je od spoločného plotu 2m a o v záhrade nemá žiadnu stavbu.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Na tráve pred múrom vidieť tieň. Pokiaľ by tieň dosiahol aspoň na pol dňa na múr, riešil by som zakrytie výhľadu schizandrou čínskou. Je to liana, rýchle rastie, je to liečivka (výborný tonizujúci nápoj, čaj zo širokým použitím, sirup) plody sa podobajú ríbezliam.Stačí jej natiahnúť pár drôtov. Ak by som tam tieň nemal nasadil by som tam drienky, dajú sa strihať na živý plot. Tie sú tiež v tekutom stave liečivé ( aspoň to tvrdí jeden z našich bývalých prezidentov) a liter sa predáva min za 600 Sk. Brečtan rastie rýchlo a je pekný, ale ak je na otvorenom priestranstve počas tuhšej zimy vymrzne.
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

Ja by som nad múr dala niejakú oporo pre popínavé rastliny len do výšky aby to bránilo tomu nazeraniu od suseda, rýchlo rastie pavinič, vistéria, clematis, podrobé info o týchto a množstve iných podľa výberu nájdeš v ponuke záhradkárskych predajní tebe to skrášli plot a vyrieši situáciu. Brečtan rastie pomerne pomaly.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Gabi - Ja by som na Tvojom mieste požiadala stavebný úrad o prizvanie susedov k stav.konaniu - človek nikdy nevie. Zákon hovorí tak, ale keď budeš mať od nich podpisy, že súhlasia so stavbou, prípadné neskoršie nezrovnalosti sa budú riešiť oveľa ľahšie. Pred rokmi bol v TV opisovaný prípad zo Šamorína, keď im na podnet susedov niekoľkokrát zastavili prácu na dome - totiž nebolo ich treba prizývať, susedia trvali na odstránení stavby.

My keď sme vybavovali stav.povolenie mali sme aj susedov prizvaných, súhlasili všetko bolo O.K., a keď už stál dom začali im vadiť aj strešné okná - sú vysoko musím ich umývať z rebríka- aj tak im vadia, že sa budeme pozerať do záhrady.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Určite je lepšie mať v poriadku všetko ešte pred začiatkom a na papiery. No včera mama navrhla iné rozpoloženie izieb, a ak by tak bolo, možno by sme ani nemuseli do susedov mať okná. Teda veľké nie, iba malé z kúpeľky a pod.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Typický slovenský príklad, pochádzajúci z východu. Vysoké betónové ploty, za ktorými som ja, pán majiteľ. Vzniká otázka, prečo je ten plot vo forme múru tam. Doporučil by som majiteľovi tohto plota urobiť do neho okrúhle otvory a do nich dať kanóny, aby to vypadalo ako pevňosť. Asi majetok za tým múrom nepochádza z legálnej činnosti. Však vo svete ľudia všade ukazujú, aké majú krásne domy, nie betónové ploty. Pozemky sa dajú ohradiť zeleňou, pekne strihanou a udržiavanou. Keď si tam majiteľ postavil takýto múr, tak mu ho môžete pomaľovať grafiti, budete mať krajší pohľad na umelecké diela, alebo tam kľudne môžete vydadiť akékoľvek rýchlorastúce dreviny, buď stálozelené alebo opadavé. Nezaoberali ste sa myšlienkou, že vám môže vadiť ten jeho plot, ktorý je na hranici vašeho pozemku a na ktorý sa dennodenne budete pozerať? A má súhlas stavebného úradu na stavbu takéhoto moštra? Požiadajte o konanie stavebný úrad zo žiadosťou o odstránenie plota a výmenu skla v okenných otvoroch za nepriehľadné. Uvidíte, čo všetko vypláva na povrch a ako boli získané povolenia na stavbu. Nedajte sa, mne osobne by ten plot nesmierne vadil a žiadal by som jeho odstránenie.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

V každom prípade by som zjemnila svoj pohľad na ten múr výsadbou vždyzelených rastlín a pomedzi ne niečo ,čo poteší človeka svojim kvetom - wistéria, clematis, trúbkovec a pod. , ktoré sa pomerne rýchlo roztiahnu po múre. Zdá sa mi, že to nie je severná strana, takže tam by si márne sadil brečtan - nemá rád slnečné miesta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať