Zavrieť

Porady

Výpočet dovolenky

Prosím Vás o radu. Mám zamestnanca,ktorý nastúpil u nás v práci k 1.9.07 do PP. V Softipáckom programe robím výplatky a vychádza mi tam vypočítaný nárok na dovolenku, že má zamestnanec 8,5 dní. Môj výpočet je: (25*4)12=8,333 t.j. po zaokrúhlení 8 dní. Je to správne?
Prosím odporúčte ma na knižnú formu, kde by som sa uistila, čo je z toho správne. Prosím o rýchlu odpoveď.
Veľké vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lenkakentosova Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu. Mám zamestnanca,ktorý nastúpil u nás v práci k 1.9.07 do PP. V Softipáckom programe robím výplatky a vychádza mi tam vypočítaný nárok na dovolenku, že má zamestnanec 8,5 dní. Môj výpočet je: (25*4)12=8,333 t.j. po zaokrúhlení 8 dní. Je to správne?
    Prosím odporúčte ma na knižnú formu, kde by som sa uistila, čo je z toho správne. Prosím o rýchlu odpoveď.
    Veľké vďaka.
    Mne to vychádza po zaokruhlení tiež na 8,5 dňa.

    Dovolil som si sem uviesť citáciu z drak.porada.sk ohľadne zaokruhlenia dovolenky:

    http://www.porada.sk/t58772-dovolenka.html

    Poznámka. Zaokrúhľovanie počtu dní dovolenky pri prepočtoch Zákonník práce jednoznačne nerieši. Je vhodné, aby tieto výpočty boli upravené v pracovnom poriadku podľa podmienok zamestnávateľa - zaokrúhľovanie je v zásade možné na celé dni, na poldni, na hodiny...
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 08.10.07 at 17:47
    Zoole, z Tvojej odpovede som aj tak nezistila aká má byť konkrétna a správna odpoveď na moju otázku. To znamená, že ak som zaokrúhlila 8,333 dňa dovolenky na 8 dni mohlo by to byť to správne číslo? Lebo vieš opraviť by sa to ešte dalo, len či by to bolo správne.

    Vďaka za skorú odpoveď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zaokruhľovanie je internou záležitosťou zamestnávateľa, len mal by mať na to vypracovanú smernicu. Takže aj 8 dni ale aj 8,5 dňa je správna odpoveď.

    Pozri si odkaz v príspevku od Maríny.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Keď nad tým uvažujem ja svojím zdravým sedliackym rozumom, tak sa prikláňam k 8,5 dňu. Pretože ak je dovolené čerpať dovolenku i po pol dňoch, tak je predsa 8,333 bližšie k 8,5 ako k 8. Takže podľa mňa je logickejšie 8,5 dňa.

    ale možno môj zdravý sedliacky rozum je ovplyvnený mojou blond ozdobou hlavy, tak neviem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.