Zavrieť

Porady

ZI navýš. na zákl. znaleckého posudku

Ahojte poradáci mala by som na Vás jednu prosbu : konateľ s.r.o. chce vložiť do firmy majetok je to presne dve veľké chladničky so sumou 300 000,- Sk chce navýšiť základné imanie. Tento majetok vkladá ale nemá doklad o nákupe. Preto som mu odporučila znalecký posudok aby som to mohla zaradiť. Prosím o radu či mi neviete pomôcť čo vlastne ešte ku tomu potrebujem, ako je to s odpismi a s DPH ked napr. znalec tam uvedie DPH. Veľmi pekne dakujem za pomoc a príjemný deň všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    makusko je offline (nepripojený) makusko

    makusko
    tiez by som potreboval poradit v tejto veci. Mam klampiarske stroje ( ohybacku, noznice, falcovacku,...) no nemam doklady a sucasnej cene strojov a chcel by som to zaradit do majetku firmy. Kto vlastne robi znalecke posudky takto specializovanych strojov? nakoho sa obratit? a kolko to zhruba stoji? dakujem

    morgov je offline (nepripojený) morgov

    morgov
    Mám podobný problém s nepeňažným vkladom do s.r.o.. Je potrebné mať znalecký posudok na hodnotu hnuteľného a nehnuteľného majetku, aby sa mohol zapísať vklad do ZI na Obch. reg. Je možné, aby vkladateľ sa rozhodol
    či v tejto znaleckej cene vloží majetok, alebo bude iná.
    Týka sa to hlavne prípadov, keď sa vkladá majetok z inej fy.
    Znalecká cena pr. 100 000,-Sk
    účtovná zost. 50 000,-Sk
    daň. zost. 30 000,-SK
    cena vloženia do ZI 70 000,-Sk

    ZI navýš. na zákl. znaleckého posudku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.