Zavrieť

Porady

Dovoz a velkoobchod

Mam zaujem dovazat a robit vyhradneho dovozcu a zaroven predajcu firmy z nemecka. Nemam s tym ziadne skusenosti a chcel by som poradit. zvlast
ci je to obtiazna praca a hlavne radu ohladom papierov. prijmem aj osobny kontakt
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Rozmysli si či chceš podnikať vo forme živnosti, sro, či chceš byť platca DPH, alebo nie. Či to tvoji odberatelia budú vyžadovať (ak sú koncoví tak nie, ak sú obchodníci tak áno).
    Koľko potrebuješ peňazí na začiatok, nejaký aspoň jednoduchý podnikateľský plán, prieskum trhu a podobne.
    Mrkni trebars na http://www.podnikajte.sk/

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    falap Pozri príspevok
    Rozmysli si či chceš podnikať vo forme živnosti, sro, či chceš byť platca DPH, alebo nie. Či to tvoji odberatelia budú vyžadovať (ak sú koncoví tak nie, ak sú obchodníci tak áno).
    Koľko potrebuješ peňazí na začiatok, nejaký aspoň jednoduchý podnikateľský plán, prieskum trhu a podobne.
    Mrkni trebars na http://www.podnikajte.sk/
    Pred dňom, keď by si z Nemecka doviezol tovar, ktorého cena by presiahla 420 tisíc (spolu aj predchádzajúcim tovarom), musíš sa registrovať za platcu DPH.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Myslel som to skôr tak, že ak by aj ne začiatok nemusel byť zo zákona platcom DPH, tak by to jeho odberatelia mohli vyžadovať.
    Ak by zas boli len koncoví, tak by bol pre nich o trošičku lacnejší (teda ak nie je v Nemecku vyššia DPH ako u nás).

    itata je offline (nepripojený) itata

    itata
    Neviem o aký druh tovaru/ sluzby sa jedná, ale okrem vecí z hľadiska učtovníctva a daní treba zistiť, či netreba nejaké povolenia na uvádzanie na produktov na trh (napr. dezinfekcia), ohlasovacie povinnosti, dodržiavanie podmienok ohľadom skladovania a pod. Záleží od toho o čo sa jedná.
    I.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.