Zavrieť

Porady

pracovný čas

prečitala som si o pracovnom čase zopár príspevkov ,ale stále ešte neviem či uvažujem správne sme stavebná firma a svojich pracovnikov vysielame na služ.cety moj problém spočíva v pr. čase ako to vyriešiť naši zamestnanci pracujú 7 dni a 7 dni majú voľno ak za tie 7 dni odpracujú 80 hodin tak v priemere za dva týždne to vychádza na 40 hod je to tak spráne a zamestnanci sú odmeňovaný mesačnou mzdou. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak splníte nasledovné, tak to bude dobre :
    1. Ide o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, ten môže byť iba po dohode so zamestnancom (alebo so zástupcami zamestnancov), t.j. treba si ustrážiť aby táto dohoda bola, napr. v pracovnej zmluve, inak je to v tomto OK.
    2. Zamestnanec musí mať najmenej 24-hodinový nepretržitý odpočinok raz za týždeň, to už pri použití výnimky, na ktorú tiež treba dohodu - (bližšie viď ZP_§93).

    ľudka je offline (nepripojený) ľudka

    ľudka
    Ja mám tiež jednu otázku. Máme zamestnankyňu, ktorá študuje VŠ. V pondelky by mala mať školu a tak nemôže pracovať a dovolenku už nemá (vyčerpala ju). Vie sa mi niekto vyjadriť k takej možnosti, že v pracovnej zmluve dohodnem so zamestnankyňou 4-dňový pracovný týždeň, od utorka do piatku denne na 8 hodín. Ak áno, aký dopad to bude mať na výmeru dovolenky? Chcem sa totiž samozrejme vyhnúť neplateným voľnám, lebo sa zbláznim z prihlášok a odhlášok.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Je možné s ňou dohodnúť takýto prac. týždeň. Bude mať nárok na 4 (5)týždne dovolenky, čo bude v tomto prípade za rok 16 (20) dní. Celoročný nárok sa prepočíta pomerne podľa toho, kedy dôjde k zmene PZ.
    Mam dve otazky :

    1. Aky cas odpocinku musi mat zamestnanec ktory pracuje od soboty do piatku nepretrzite teda 7 dni ? (37,5 hodin denne, poobednajsia smena)

    2. Moze mu zamestnavatel nariadit ist v 9.den
    do prace z dovodu minusovych hodin? (vdaka minulorocnej krize)

    Vie niekto poradit presnejsie odpovedat ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.