Zavrieť

Porady

dôchodok na podnikateľskom účte

Podniíkateľ SZČO si chce nechávať vyplácať dôchodok na podnikateľský účet. Nie je to v rozpore s nieakým ustanovením?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nie. Bude to PNZD. Ale podnikatelský účet sa používa v súvislosti s podnikaním, preto by mal byť využívaný minimálne na "súkromné" platby.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Mne Tatra banka odmietla vyplniť žiadosť, pretože si mám otvoriť súkromný účet a dokonca mi poradili, aby som súkromný používala aj pre SZČO..vraj tak sa to robí a je lacnejší. To ma rozčúlilo.
    Mám z toho zmiešané pocity, pretože ja predsa môžem rozhodnúť na aký účet mi môže SP posielať dôchodok. Ešte skúsim na SP či si vôbec všimnú o aký účet ide.

    Ešte jeden poznatok z Tatra banky: sestra /ako občan/chcela zaplatiť priamo v hotovosti na účet nejakú súkromnú platbu, nezobrali jej ju, pretože mamala neplatný OP a doporučili jej, aby to uhradil niekto iný s platným OP.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    ekopo Pozri príspevok
    Nie. Bude to PNZD. Ale podnikatelský účet sa používa v súvislosti s podnikaním, preto by mal byť využívaný minimálne na "súkromné" platby.
    Ale z toho účtu si platím všetky súkromné platby. Tu mám všetky príjmy.Čiže aké minimálne súkromné.?

    dôchodok na podnikateľskom účte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.