Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru

Prosím, nemáte náhodou niekto vzor výpovede, keď chcem ukončiť pracovný pomer s okamžitou platnosťou? Už v pondelok mám nastúpiť na nové pracovné miesto, tak do zajtra potrebujem dať výpoveď u bývalého zamestnávateľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Na to je najlepčia dohoda so zamestnávateľom, lebo pri výpovedi je 2-mesačná výpovedná lehota.
    Naposledy upravil jamis : 10.10.07 at 13:41

    Žačka je offline (nepripojený) Žačka

    Žačka
    Určite je to najlepšie, ale situácia ma donútila tak, že potrebujem ukončiť PP okamžite.
    Neviem, či bude zamestnávateľ ochotný pristúpiť na dohodu

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Potom máš smolu, pretože zamestnanec nemôže s okamžitou planosťou ukončiť pracovný pomer.
    Zostáva Ti len dohoda so zamestnavateľom.
    To je jediné východisko.

    gokko je offline (nepripojený) gokko

    gokko
    Keď v pondelok nenastúpiš, môžeš dostať absenciu, môže to byť hrubé porušenie pracovnej disciplíny a zamestnávateľ môže od teba vymáhať spôsobenú škodu až vo výške štyroch platov. Pokaľ ideš ku konkurencii, tak je to pomerne bežný postup. Je naozaj v tvojom záujme dohodnúť sa. Každý zamestnávateľ pochopí, že nasilu ťa držať nemá zmysel, ale nejaké obdobie na ukončenie a odovzdanie práce a prípadné zaškolenie nástupcu je férové dohodnúť. Skús to, možno mu stačí pár dní a pustí ťa. Veľa úspechov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Žačka Pozri príspevok
    Určite je to najlepšie, ale situácia ma donútila tak, že potrebujem ukončiť PP okamžite.
    Neviem, či bude zamestnávateľ ochotný pristúpiť na dohodu
    Pokiaľ sa nejedná o § 69 ZP, kedy zamestnanec môže skončiť PP okamžite ak mu zamestnávateľ nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti - môžeš skončiť PP len so súhlasom zamestnávateľa v termíne, na ktorom sa dohodnete, teda aj okamžite. Ak s tým zamestnávateľ bude súhlasiť.

    ------
    Veronika

    Žačka je offline (nepripojený) Žačka

    Žačka
    A ešte by som chcela poprosiť, či by ste mi nevedeli dať nejaký vzor ako sa píše takáto žiadosť o ukončenie pracovného pomeru na základe dohody.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Žačka Pozri príspevok
    A ešte by som chcela poprosiť, či by ste mi nevedeli dať nejaký vzor ako sa píše takáto žiadosť o ukončenie pracovného pomeru na základe dohody.

    Meno, adresa .......................




    Firma XY
    SíDLO


    Miesto vystavenia, dátum

    VEC : Žiadosť o rozviazanie pracovného pomeru dohodou

    Dolupodpísaná XY, žiadam týmto o rozviazanie pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce ku dňu ............




    Podpis

    Ukončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.