Zavrieť

Porady

Vypis z term. uctu?

Prisiel mi vypis z termnovaneho uctu zalozeneho kvoli kreditnej karte.

Je na nom vklad.....uctujem 221/261, to je ok

no a potom je tam udaj predpokladany urok ku dnu splatnosti.... x Sk
a predpokladana dan z uroku... y Sk

den zalozenia term. uctu 8.8.2007, den splatnosti 8.8.2008

naco sa uvadza na vypise udaj o predpokladanom uroku?
Ma sa to zauctovat? Nejako rozpocitat na tento rok a buduci?
urok pripadajuci na tento rok zauctovat do vynosov na 662 suvstazne s dohadnou polozkou, a urok buduceho roku zauctovat na vynosy bud. obdobi oproti dohadnej polozke (to je asi divne..to ma len napadlo)?

A co ta prepodkladana dan? ved dan musi byt presne cislo....ked ju chcem zauctovat. Mate s tym niekto skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    nikto nema vypisy z terminovaneho uctu?
    Monika Kováčová
    ale áno. Rozmýšľaš dobre bui - pochvala.
    Na tvojom mieste by som počkala na výpis k 31.12. Banka ti ho určite pošle...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Aha,dakujem, to som netusila. A k comu teraz udava tie udaje? Len tak aby sme mali pribliznu predstavu ake strasne vyhodne je mat terminovany ucet?
    Monika Kováčová
    bui Pozri príspevok
    Aha,dakujem, to som netusila. A k comu teraz udava tie udaje? Len tak aby sme mali pribliznu predstavu ake strasne vyhodne je mat terminovany ucet?
    Áno presne to si myslím... Pretože zostatok na TV (221) je zatiaľ len počiatočný vklad, že? Keby naúčtuješ aj "asi"úrok a "asi" daň z úroku, nemala by si správny zostatok 221.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.