Zavrieť

Porady

Živnosť bez dane, SP, ZP

Dobrý deň,

mám veľmi dobrú známu s ktorou som preberal podnikanie na autorský zákon / živnosť.

Poradila mi podnikať na živnosť, vraj v začiatkoch môžem tiež dodržiavať určité finančné limity, ktoré ak neprekročím, nebudem platiť.

Je teda možné, ak si ustrážim oficiálne vydokladované príjmi a výdaje, aby som ako živnostník - študent pri určitych podmienkach neplatil daň, zp, ani sp ?

Vraj je to niečo okolo 80tis.

Dakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petih je offline (nepripojený) petih

    petih
    Ide o to že len výnimočne nemám možnosť pracovať bez dokladu, chcem teda tým výnimkam môcť dať doklad ale tak aby som za živnosť neplatil pravidelne poplatky. Je to možné ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri etiketu PORADY:

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    petih Pozri príspevok
    Ide o to že len výnimočne nemám možnosť pracovať bez dokladu, chcem teda tým výnimkam môcť dať doklad ale tak aby som za živnosť neplatil pravidelne poplatky. Je to možné ?
    Už som ti chcela ísť poradiť, ale niečo ma v tom príspevku pomýlilo. Aha, už viem, čo. Je to zvýraznené. Pozri si najprv Etiketu Porady, bod 14.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Sám tému zmazať nemôžeš. Popros Richarda(administrátor) alebo klikni v v svojom príspevkou č.5 na okienko Nahlás(je pod Tvojim nick-om) a "udaj sa".

    Živnosť bez dane, SP, ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.